Фото ілюстративне. Джерело: Depositphotos

Швейцарський парламент заблокував допомогу Україні на суму понад 5 млрд доларів

Верхня палата парламенту Швейцарії 3 червня відхилила виділення допомоги Україні у розмірі 5 мільярдів швейцарських франків (5,58 мільярда доларів), що міститься у ширшому фінансовому пакеті, на тій підставі, що цей план порушує обмеження на запозичення в нейтральній країні.

Про це повідомляє Reuters.

За відповідне рішення проголосували 28 депутатів "проти" та 15 "за", законодавці проголосували проти пакету в 15 мільярдів франків, який також включав 10,1 мільярда франків у вигляді додаткового фінансування збройних сил країни.

Крах цього плану широко очікувалося останніми тижнями, причому праві члени верхньої палати парламенту були проти нього. Законодавці заявили, що цей пакет порушує так зване положення про "боргові гальма" у Швейцарії, і відхилили його за два тижні до того, як швейцарський уряд має провести саміт високого рівня, покликаний допомогти встановити мир в Україні.

Пакет, який у квітні підтримав окремий парламентський комітет, був задуманий як надзвичайний внесок у безпеку Швейцарії та "миру в Європі" через війну, яку Росія веде проти України.

Західні союзники чинять на Швейцарію тиск із вимогою зробити більше, щоб допомогти Україні, хоча праві націоналістичні законодавці наполягають на тому, щоб країна залишалася суворо нейтральною. Допомога Україні була призначена для підтримки реконструкції та ремонту повсякденної інфраструктури у країні.

Нагадаємо, Швейцарія заморозила російських активів на суму 13 мільярдів швейцарських франків (13,3 мільярда євро). Усі вони зараз у цій країні, зокрема, понад сім мільярдів франків резервів і активів центрального банку Росії.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 03.06.2024 22:07