Фото: armyinform.com.ua

"Ситуація погіршується щодня": як живуть українці на окупованому лівому березі Херсонщини

На тимчасово окупованому лівому березі Херсонської області "ситуація для цивільних залишається надважкою, там щодня гине місцеве населення".

Про це розповіла начальниця Олешківської міської військової адміністрації Тетяна Гасаненко у коментарі проекту "Радіо Свобода" "Новини Приазов'я".

"Люди страждають, є поранені, є такі, в яких ампутовані кінцівки. Ми не завжди своєчасно про це дізнаємося. Деколи про це інформують люди, які виїхали на підконтрольну Україні територію. І це може бути через 10-14 днів. Але ми маємо загиблих, і насправді ми їх намагаємося підрахувати. Можливо, це звучить цинічно, але ми маємо знати про цих людей, які загинули в результаті війни, не будучи військовими, бо вони гинуть", — зазначила вона.

Своєю чергою очільниця Голопристанської МВА Світлана Лінник наголосила, що ситуація у громаді надкритична та погіршується з кожним днем. 

"Станом на поточну дату ситуація складна не лише тим, що громада в окупації, а й через наслідки руйнації дамби Каховської ГЕС. Фінансових ресурсів у людей немає, роботи в них немає, доходів немає, системно відбуваються утиски. Тим, хто без паспорта РФ скорочують соціальні пільги, обмежують виплати, не надають гуманітарної допомоги. Ситуація погіршується щодня", — розповіла посадовиця.

За словами Лінник, у Голій Пристані та наближених селах досі залишається жити близько 10 тисяч осіб. До початку широкомасштабного вторгнення у громаді проживало майже 35 тисяч осіб.

Нагадаємо, за даними розвідки Великої Британіїросійські війська зазнають великих втрат через удари артилерії та дронів, які прикривають український плацдарм у Кринках на лівому березі Дніпра.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 12.01.2024 19:15