Цього року Україна отримала вже 400 тисяч великокаліберних боєприпасів. Вони були доставлені у межах "чеської ініціативи".
Про це повідомила міністр оборони Чехії Яна Чернохова в ефірі програми Otázky Václava Moravec. За її словами, минулого року Чехія надала Україні близько 1,5 мільйона одиниць артилерійських боєприпасів різного калібру.
Водночас цього року коштів вистачить на постачання боєприпасів орієнтовно до осені. Проте, яку кількість снарядів Київ ще може отримати, очільниця оборонного відомства Чехії так і не сказала.
"Ми будемо постачати стільки боєприпасів, скільки зможемо знайти по світу. І ми все ще маємо достатньо ресурсів, ці ресурси наразі становлять близько півтора мільйона додатково", — зазначила вона.
Як відомо, у квітні 2024 року Чехія заявила про створення ініціативи із закупівлі артилерійських снарядів для України у третіх країнах. Планувалося, що в межах програми закуплять 800 тисяч боєприпасів. До ініціативи Чехії долучилися: Канада, Фінляндія, Бельгія, Німеччина, Нідерланди, Португалія, Франція, Британія, Данія, Швеція, Норвегія, Литва та інші країни.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Литва має намір виділити Україні 20 мільйонів євро на закупівлю боєприпасів. З початку війни Литва надала Україні військову допомогу на суму близько 800 мільйонів євро.