Фото: "Мілітарний"

Союзники з Європи, Азії та НАТО виділили Україні більше коштів, ніж погоджують США, — аналітики

Союзники США з Європи, Азії та НАТО виділили понад 178 мільярдів доларів на підтримку України, що більше, ніж американці планують виділити з огляду на пакет допомоги, який наразі перебуває на розгляді.

Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (Institute for the Study of War). 

Євросоюз та його держави-члени надали Україні 148,5 мільярда доларів (138 мільярдів євро), у тому числі нещодавно оголошений пакет підтримки у розмірі 54 мільярдів доларів (50 мільярдів євро) після повномасштабного російського вторгнення у лютому 2022 року. Велика Британія пообіцяла виділити Україні 15,1 мільярда доларів (12 мільярдів фунтів стерлінгів) на загальну підтримку з лютого 2022 року, з яких 9 мільярдів доларів (7,1 мільярда фунтів стерлінгів) призначені для військової допомоги.

З лютого 2022 року Канада виділила Україні військову допомогу у сумі 1,8 мільярда доларів (понад 2,4 мільярда канадських доларів). З 2015 року канадські військові також підготували близько 40 тисяч українських військових та співробітників служб безпеки, а Канада розширила та продовжила цю програму до березня 2026 року.

У лютому 2023 року Норвегія досягла багаторічної угоди з Україною про програму підтримки, яка надасть Україні 7 мільярдів доларів (75 мільярдів норвезьких крон) у період із 2023 по 2027 рік. Норвегія зобов'язалася виділяти Україні близько 1,4 мільярда доларів (15 мільярдів норвезьких крон) на рік і вже надала Україні близько одного мільярда доларів (10,7 мільярда норвезьких крон) у 2022 році та близько 1,9 мільярда доларів (19,9 мільярда норвезьких) крон) у 2023 році.

Член НАТО Туреччина будує новий завод з виробництва та сервісного центру дронів в Україні. Провідний турецький виробник дронів Baykar оголосив у вересні 2023 року, що Туреччина відкриє завод з виробництва дронів та сервісний центр для дронів Bayraktar TB2, який, як повідомляється, вступить в експлуатацію до початку 2025 року. 

Станом на листопад 2023 року член НАТО Північна Македонія надіслала Україні 10 партій військової допомоги, яка містить й військову техніку радянських часів. Північна Македонія також проводить підготовку українських військовослужбовців та пообіцяла продовжувати підтримувати Україну.

Південна Корея розширює виробництво найважливіших 155-міліметрових артилерійських снарядів для поповнення західних запасів та підтримки постійних постачань боєприпасів в Україну.

Японія пообіцяла Україні 4,5 мільярда доларів, у грудні 2023 року. Токіо також пообіцяв внести додатковий внесок у розмірі 37 мільйонів доларів у фонд НАТО для надання додаткової підтримки обороні України у січні 2024 року.

Станом на кінець жовтня 2023 року Австралія надала Україні приблизно 590 мільйонів доларів (910 мільйонів австралійських доларів) у вигляді військової та гуманітарної допомоги.

Станом на липень 2023 року Нова Зеландія надала Україні понад 48,7 мільйона доларів (80 мільйонів новозеландських доларів) у вигляді військової та гуманітарної допомоги.

Нагадаємо, 5 лютого керівництво Палати представників США назвало новий законопроект про додаткове фінансування, який об'єднує виділення коштів на допомогу Україні, Ізраїлю та зміцнення південного кордону США ще гіршим, ніж очікували американські законодавці.

Згодом президент США Джо Байден звинуватив свого конкурента на майбутніх президентських виборах Дональда Трампа у зриві угоди щодо прикордонної політики. У пакеті з цими домовленостями планується голосування за надання підтримки Україні й Ізраїлю.

7 лютого Сенат Сполучених Штатів Америки не проголосував за законопроект щодо посилення міграційної політики, який передбачав додаткові кошти для України та Ізраїлю.

Своєю чергою президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден різко відреагував на провал голосування Сенату за законопроект про допомогу Україні та Ізраїлю і фінансування для захисту кордонів.

Вже у четвер, 8 лютого, Верхня палата американського Конгресу ухвалила процедурне рішення для подальшого розгляду законопроекту про виділення додаткової допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню. Ініціатива набрала потрібні 60 голосів сенаторів. Це дозволило відкрити дебати щодо законопроекту, тобто голосування не було фінальним. Після Сенату документ перейде до голосування у Палаті представників, але немає впевненості, коли спікер Майк Джонсон проведе голосування і чи взагалі зробить це.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 09.02.2024 05:48