Шевченківський районний суд Києва задовольнив клопотання Служби безпеки України (СБУ) та застосував до колишнього керівника одного з військових представництв Міноборони Михайла Шкуренка й очільника групи контролю Юрія Яреська запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без альтернативної застави.
Про це повідомив Центр протидії корупції. Там зазначили, що, крім Яреська, підозрюють також:
"Розв’язується питання щодо обрання їм запобіжного заходу", — йдеться в повідомленні.
За версією слідства, 2024 року керівництво оборонного заводу на Дніпропетровщині уклало договір з Агентством оборонних закупівель на виготовлення боєприпасів для ЗСУ. Підприємство мало поставити гуртові партії 120-міліметрових мінометних пострілів на понад 11 мільярдів гривень.
"Експертиза встановила, що під час виробництва використовувалася суміш порохів, один з яких не призначений для зарядів до 120-міліметрових мінометних пострілів, що призвело до нестабільної роботи заряду. Також капсули-запалювачі мали дефекти, що спричиняло осічки", — пояснили в Центрі протидії корупції.
Попри відомі проблеми, підозрювані не зупинили виробництво, прагнучи отримати прибуток із держзамовлення.
Посадовці військового представництва, залучені до схеми, не здійснили належного контролю якості та внесли неправдиві дані у звітність.
"У результаті ЗСУ отримали понад 120 тисяч непридатних пострілів, які відкликали з фронту, що завдало суттєвої шкоди боєздатності Сил оборони", — наголошується в повідомленні.
Нагадаємо, на початку грудня минулого року міністр із питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін заявляв, що восени ЗСУ отримали неякісні мінометні міни. У владних структурах обговорювали, як вийти з цієї ситуації. Зокрема, тоді вирішили, що заміну цих мін проведуть безкоштовно.