
Міжнародний союз охорони природи оновив свій Червоний список і визнав імператорських пінгвінів та Кергеленських морських котиків такими, що перебувають під загрозою зникнення.
Головною причиною стала зміна клімату, яка руйнує їхнє природне середовище. Імператорські пінгвіни напряму залежать від морського льоду в Антарктиці, адже саме там вони розмножуються, відпочивають і знаходять їжу, передає CNN.
Через потепління лід тане швидше і нестабільно формується, що вже призводить до масових невдач у розмноженні. За оцінками науковців, популяція цих птахів може скоротитися наполовину вже до 2080-х років.
Антарктичні морські котики страждають інакше. Підвищення температури океану впливає на криль, який є їхньою основною їжею. Він відходить у холодніші й глибші води, через що тваринам стає значно складніше його добувати. Унаслідок цього чисельність виду вже різко зменшилася за останні десятиліття.
Науковці наголошують, що ці зміни є частиною ширшої тенденції. Подібні процеси вже відбувалися в Арктиці, і тепер вони повторюються на півдні планети. Це означає, що проблема виходить далеко за межі окремих видів і стосується стабільності цілих екосистем.
Нагадаємо, раніше працівники станції "Академік Вернадський" продемонстрували, який вигляд мають субантарктичні пінгвіни, коли в них змінюється зовнішній покрив тіла. Перед завершенням літа на крижаному континенті дорослі пташки линяють, а їхні дитинчата змінюють пух на повноцінне пір'я.
Додамо, у Київському зоопарку цієї весни сталося поповнення — у родині антилоп нільгау народилося двоє телят. Малюки вже почали виходити на перші прогулянки.