Удари Російської Федерації по Україні на тлі старту переговорів про мир викликають дедалі більше роздратування у президента США Дональда Трампа. Хоча американський лідер налаштований на підписання вигідної угоди, постійні обстріли енергетики та цивільної інфраструктури України можуть для нього стати серйозним подразником.
Про це повідомляє The Telegraph.
У неділю ввечері, 23 березня, Дональд Трамп і Володимир Путін, зважаючи на все, розійшлися в думках з приводу мирних переговорів, оскільки делегації готувалися обговорити можливе припинення вогню в Україні.
Сполучені Штати з оптимізмом дивляться на те, що понеділковий саміт у Саудівській Аравії може прокласти шлях до "повномасштабного" припинення вогню та покласти край трирічній війні, заявив у неділю спецпредставник Трампа в Москві. Проте Кремль применшив очікування, заявивши, що зустріч "тільки починається" і що попереду на нас чекають "складні переговори".
"Ми тільки на початку цього шляху", — попередив прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков менш ніж через тиждень після того, як Росія відхилила останню пропозицію Трампа про 30-денне припинення вогню.
Повідомляється, що Білий дім має намір укласти перемир'я до Великодньої неділі, що є останньою ознакою того, що графік змінюється після того, як Трамп пообіцяв покласти край війні в перший же день свого президентства.
Україна та Європа висловили стурбованість тим, що Росія затягує час, щоб виграти час на полі бою, що, ймовірно, розчарує Трампа, який обіцяв швидке припинення війни. Джерела, близькі до пана Трампу, в неділю ввечері дали зрозуміти, що він готовий дочекатися вигідної угоди, проте деякі заявили, що його все більше злять продовження ракетних атак і атак з використанням безпілотників, які продовжуються, попри обіцянки обох сторін укласти мініперемир'я.
"Він буде розчарований, якщо вони [Україна та Росія] продовжать бомбардувати інфраструктуру, об'єкти інфраструктури та енергетики", — сказала одна людина, близька до адміністрації.
Наближені до президента люди кажуть, що у Білому домі зберігається спокійна обстановка та що треба "довірятися процесу". Це сталося після того, як спеціальний посланник Дональда Трампа назвав план британського прем'єра Кіра Стармера щодо створення "коаліції охочих" "позою та позерством".
Стів Віткофф, якого Трамп відправив до Москви, заявив, що ця ідея заснована на "спрощеному" поданні прем'єр-міністра та європейських лідерів про те, що "ми всі маємо бути схожі на Вінстона Черчилля". З'явилося мало конкретних подробиць про те, які війська та обладнання буде відправлено. У неділю високопоставлені військові джерела відкинули ці плани, заявивши The Telegraph, що Кір Стармер "забіг уперед".
Віткоффа звинуватили в тому, що він став на бік Путіна минулими вихідними, коли припустив, що Україна має поступитися територією. У неділю він повторив, що, на його думку, Путін веде переговори сумлінно, додавши, що він не думає, що Росія вторгнеться "на всю Європу".
Дональд Трамп заявив на вихідних, що зусилля щодо запобігання подальшій ескалації війни перебувають "певною мірою під контролем". Однак запевнення президента були підірвані в суботу ввечері після того, як Москва почала завдавати ударів безпілотникам, вбиваючи мирних жителів по всій Україні.
Раніше радник президента Сполучених Штатів Америки з національної безпеки Майк Волц оцінив переговори з делегаціями України та Росії в Саудівській Аравії. Він оптимістично висловився про наслідки таких розмов.
Нагадаємо, Сполучені Штати Америки обговорюють можливість повернення депортованих українських дітей. Це, на думку американських перемовників, може стати одним із ключових кроків для "зміцнення довіри".
Своєю чергою The New York Times повідомляв, що Кремль вбачає геополітичні та економічні вигоди в тому, щоб не перешкоджати прагненню американського президента Дональда Трампа до припинення бойових дій в Україні. Проте військові цілі Росії не зазнали змін.