У ніч на 11 вересня у Сполучених Штатах відбулися перші дебати кандидатів в президенти Дональда Трампа та Камали Гарріс. Екс-президент та чинна віце-президент країни торкнулись своїми заявами й України.
Під час дебатів між Трампом та Гарріс на першому місці стояла внутрішня політика США, але кандидати у президенти також торкнулися й зовнішньополітичних тем. Вони, зокрема зробили декілька заяв про війну Російської Федерації проти України.
На TrueUA ключові заяви Камали Гарріс та Дональда Трампа на дебатах.
Варто зазначити, що питання агресії РФ проти України між кандидатами виявилось досить емоційним, хоча й припало на другу частину дебатів між політиками. Дональд Трамп у своїй промові вкотре наголосив, що Росія не напала б на Україну, якби він був президентом. Водночас екс-глава Білого дому ухилився від відповіді на питання про те, чи бажає перемоги Києва у війні з Москвою.
"Я хочу, щоб війна припинилась. Я хочу врятувати життя, бо люди гинуть мільйонами, цифри набагато вищі, ніж ті, які ви отримуєте, це фейкові цифри", — сказав Дональд Трамп.
Варто зазначити, що Трамп відмовився розкривати суть свого "мирного плану", заявивши, що зателефонував би президентам України та РФ, і після цього, за його словами, війна б припинилась.
Водночас Дональд Трамп звинуватив Камалу Гарріс у тому, що начебто після її розмови із Зеленським у лютому 2022 року диктатор Путін прийняв рішення про широкомасштабне вторгнення в Україну, тому назвав свою опонентку "поганим перемовником".
У своїй відповіді Трампу Гарріс звинуватила свого опонента в заграванні з диктаторами, а також підкреслила, що Трамп "здався б за 24 години", а "Путін сидів би в Києві" та дивився далі на Європу.
"Ви думаєте, що ви дружите з диктатором, але він би вас з'їв на обід", — сказала віце-президент.
Дискутуючи про конфлікт, який у жовтні 2023 року спалахнув між Ізраїлем та бойовиками ХАМАС в Секторі Гази, Дональд Трамп знову заявив, що ця війна не почалась би, якби він був президентом США. Політик також наголосив, що Ізраїль повинен "завершити розпочате", "швидко покінчити з цим" і що Америка має "дозволити Ізраїлю завершити роботу".
У відповідь Гарріс продовжувала тримати політику Білого дому та чинного президента США Джо Байдена та акцентувала на "залізній підтримці" та "непохитній відданості" Ізраїлю з боку США. Вона підкреслила, що держава має право на захист, але не забула підкреслити, що важливим є те, як вона це робить. На цьому тлі Гарріс згадала про гуманітарну кризу в Секторі Гази та загибель мирних жителів регіону від бойових дій.
"Ми знаємо, що ця війна повинна закінчитися. Це має закінчитися негайно, і те, як це закінчиться, полягає в тому, що нам потрібна угода про припинення вогню і нам потрібне звільнення заручників. Тому ми продовжуватимемо працювати над цим цілодобово", — додала Камала Гарріс.
Нагадаємо, колишній радник Дональда Трампа з національної безпеки Герберт Макмастер розповідав, що кремлівський диктатор Володимир Путін сповна використовував "его та невпевненість" екс-президента США. Таким чином він впливав на нього, навіть попри застереження працівників Білого дому.
Раніше прес-секретар кремлівського диктатора Дмитро Пєсков прокоментував майбутні президентські вибори у Сполучених Штатах Америки. Він відзначив передбачуваність політиків від Демократичної партії.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими