Фото: Getty Images \ Global Images Ukraine

Трамп зізнався, що хотів приєднатися до штурму Капітолію у 2021 році

Екс-президент Сполучених Штатів Америки й кандидат в президенти від Республіканської партії Дональд Трамп зізнався, що у січні 2021 року хотів приєднатися до людей, які штурмували Капітолій.

Про це повідомляє The Hill.

Колишній президент Трамп 2 травня підтвердив, що сказав агентам Секретної служби, що хоче поїхати до Капітолія 6 січня 2021 року, одночасно висміюючи твердження про те, що він кинувся на офіцерів у своїй машині, коли вони відмовилися.

Трамп, розмовляючи зі своїми прихильниками у Вісконсині, докладно скаржився на свої судові справи, коли почався напад на законодавців, які розслідували заворушення 6 січня у Капітолії.

"Пам'ятаєш людину, яка сказала, що я напав на агента Секретної служби перед машиною? Це не моя справа. Я любитель, а не боєць. Пам'ятаєш це? І це круті хлопці. Ви знаєте цих хлопців із Секретної служби, мені неприємно це визнавати, вони трохи молодші за мене. Зовсім небагато", — сказав Трамп своїм прихильникам в Уокеші.

Трамп продовжував висміювати свідчення колишнього помічника Білого дому Кессіді Хатчінсон, яка розповіла комісії Конгресу, яка проводила розслідування того дня, що вона чула від інших, що Трамп "кинувся" до керма після своєї промови біля Білого дому, очевидно, намагаючись направитись у бік Капітолія.

"Це безумство. Я сів ззаду, і ви знаєте, що я сказав: я сказав: "Я хотів би спуститися туди, тому що бачу багато людей, які йдуть вниз", — заявив Трамп у середу. "Вони сказали: "Сер, буде краще, якщо ви цього не зробите". Я сказав: "Ну, я хотів би… що б ви, хлопці, не думали". Ось і вся розмова. Ці люди божевільні".

Дії Трампа 6 січня, коли учасники заворушень штурмували Капітолій у спробі завадити затвердженню результатів виборів 2020 року, відіграли центральну роль у передвиборчій кампанії президента Байдена та лягли в основу федеральних звинувачень проти Трампа у Вашингтоні.

Гучні свідчення Хатчінсон перед нині розпущеним комітетом 6 січня 2022 року порушили нові справи про дії Трампа та його зусилля приєднатися до прихильників, що йдуть до Капітолія.

Водій автомобіля Трампа 6 січня заперечив свідчення про те, що Трамп намагався захопити контроль над автомобілем.

"[Президент Трамп] ніколи не хапався за кермо. Я взагалі не бачив, щоб він намагався сісти на переднє сидіння", — розповів неназваний водій слідчим комітету, згідно зі звітом республіканців Палати представників, опублікованим раніше цього року.

Копія, розглянута The New York Times, однак, вказує на те, що водій підтвердив подробиці Хатчінсон про наполегливість Трампа у приєднанні до прихильників у Капітолії, поставивши вимогу водію, а також Боббі Енгелю, голові служби безпеки колишнього президента Трампа.

"Президент наполягав на поїздці до Капітолія", — розповів водій, ім'я якого не розголошується.

Зауважимо, прокуратура штату Нью-Йорк інкримінувала Трампу сім звинувачень. Його підозрюють у шахрайстві, підробці документів та складанні неправдивих фінансових документів. В ухвалі суду йдеться, що компанія Трампа Trump Organization завищувала вартість своєї нерухомості, таким чином отримуючи вигідніші банківські кредити.

Раніше повідомлялось, що Дональда Трампа визнали винним у порушенні заборони на публікацію у соцмережах інформації про суд над ним. Відтак, Трампа зобов'язали сплатити штраф.

Нагадаємо, згідно з опитуванням CNN, Дональд Трамп продовжує зберігати перевагу перед президентом Джо Байденом, оскільки передвиборча кампанія — і кримінальний процес над колишнім президентом просуваються вперед.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 02.05.2024 08:07
Фото: Getty Images \ Global Images Ukraine