Угода про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та Європейським Союзом, відома як "транспортний безвіз", продовжена до 31 грудня 2025 року. Це рішення стало можливим завдяки ефективній реалізації угоди, її позитивному впливу на економіку й ефективному моніторингу її виконання.
Про це повідомила прес-служба Міністерства розвитку громад і територій України.
"Перевезення автомобільним транспортом між Україною та ЄС зараз мають вирішальне значення для економічної стійкості нашої держави, адже саме дорогами ми експортуємо товари з доданою вартістю й імпортуємо необхідні вантажі. Найголовніше, що угода позитивно впливає на обидві сторони", — зазначив віце-прем’єр-міністр із відновлення України, міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба.
За його словами, завдяки "транспортному безвізу" експорт дорогами до Євросоюзу зріс на 42%, а імпорт автомобільним транспортом до України на 37%.
"Дякую нашим європейським партнерам за продуктивну роботу та дякую вітчизняним перевізникам за підтримку економічної сталості держави", — наголосив він.
Уперше "транспортний безвіз" погодили в червні 2022 року. Традиційно угода діє один рік. У червні 2024 року її продовжили втретє ще на один рік — до червня 2025 року. Тоді однією з умов оновленої угоди стала автоматична пролонгація до кінця 2025 року в разі відсутності негативного вплину на сторони угоди та відсутність порушень.
Одразу після продовження угоди минулого року відповідні відомства активно працювали над тим, щоби лібералізацію перевезень автоматично продовжити. Це й активна участь у спільній робочій групі щодо аналізу ефективності угоди, й підготовка необхідної аналітики та робота з українськими перевізниками щодо дотримання правил "транспортного безвізу".
"Ми продовжуємо працювати, аби український транспортний сектор розвивався за європейськими стандартами та залишався надійною опорою для економіки", — підсумували в Міністерстві розвитку громад і територій України.
Нагадаємо, що вчора прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів продуктивну зустріч із Високою представницею із закордонних справ і політики безпеки Європейського Союзу Каєю Каллас. Під час розмови вони обговорили низку важливих тем.