У березні 2025 року відбудеться Місячне затемнення. Дивовижне астрономічне явище можна буде побачити й в Україні.
Як пише видання NASA, Місяць увійде в тінь Землі та стане червоним у ніч на 13 березня або рано вранці 14 березня, залежно від часового поясу.
Місячне затемнення відбувається, коли Сонце, Земля та Місяць вирівнюються так, що Місяць переходить у тінь Землі. Під час повного затемнення весь Місяць потрапляє в найтемнішу частину земної тіні. У цей час він набуває червоно-помаранчевого кольору. Також місячні затемнення іноді називають "кривавими місяцями".
Для спостереження за місячним затемненням не потрібне спеціальне обладнання, хоча бінокль або телескоп покращать огляд. Найкращі умови для перегляду створює темне середовище якомога далі від яскравого світла. Це місячне затемнення можна буде побачити із західної півкулі Землі.
Подивившись на західне небо в ніч затемнення, ще можна побачити планети Юпітер та Марс. Місяць буде перебувати в сузір'ї Лева, під задньою лапою лева, на початку затемнення. Незабаром після цього він перетнеться в сузір'я Діви. Оскільки тінь від Землі приглушує світло Місяця, сузір’я легше помітити, ніж зазвичай.
Нагадаємо, науковці виявили величезну чорну діру розміром у 36 мільярдів мас Сонця, яка розташована всередині так званої "космічної підкови". Ця чорна діра є однією з найбільших, які були знайдені.