Петр Фіала. Джерело: Facebook

У Чехії підозрюють Росію у спробі підпалу автобусів у Празі

Росія може стояти за спробою підпалу міських автобусів у Празі минулого тижня. Чоловіка, який намагався вчинити диверсію, можливо, фінансували з Росії.

Про це повідомила агенція Reuters із посиланням на прем'єр-міністра Чехії Петра Фіалу.

Поліція повідомила, що в суботу заарештувала 26-річного чоловіка у зв'язку зі зірваною спробою підпалу та висунула йому звинувачення в тероризмі.

"Є підозра, що напад організували та профінансували, ймовірно, з Росії", — сказав Фіала під час прес-конференції.

За його словами, це частина гібридної війни, яку проти Чехії веде Російська Федерація, "від якої ми повинні захищатися та яку ми повинні зупинити".

"Росія неодноразово намагається посіяти хаос і підірвати довіру громадян до нашої держави", — зазначив прем'єр-міністр Чехії.

За словами правоохоронців, підозрюваний є іспаномовним чоловіком з Південної Америки, який перебував у Чехії протягом п'яти днів до спроби нападу в середу ввечері. Поліція вказала, що затриманому не вдалося здійснити напад завдяки пильності працівників празького автовокзалу.

У суботу в Чехії поліція посилила заходи безпеки в громадських місцях, торгових центрах, громадському транспорті та на залізничних вокзалах через інформацію про можливе скоєння теракту.

Нагадаємо, що в травні в Чехії відновили заклики заборонити російським дипломатам вільно пересуватися територією Європейського Союзу. Це відбувається на тлі того, як Прага та Берлін звинуватили Росію в систематичних кібератаках.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 10.06.2024 20:38