Прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен заявила, що союзники України повинні перестати вагатися, допомагаючи країні дати відсіч, і дозволити використати передану зброю для ударів по території Росії. Глава Кремля Володимир Путін перетнув червону лінію, коли реалізував повномасштабне вторгнення в Україну.
Про це повідомляє Bloomberg.
"Моя пропозиція: закінчімо обговорення червоних ліній", — сказала вона в інтерв'ю Bloomberg Television у Копенгагені. "Під час цієї війни було помилкою проводити публічне обговорення червоних ліній", оскільки це "просто дає росіянам надто гарну карту до рук".
Ключові західні країни, включаючи США, досі відмовляють Україні в праві використовувати ракети західного виробництва для атаки цілей у глибині російської території, побоюючись ескалації війни, що триває. Натомість Україна активізувала використання бойових безпілотників для далеких ударів, прагнучи скоротити можливості Москви щодо нападу. За даними України, її військові останніми днями знищили кілька великих складів боєприпасів у Росії.
Президент України Володимир Зеленський підштовхує союзників до прискорення постачання зброї та, як очікується, повторить ці зусилля, коли зустрінеться із президентом Джо Байденом у кулуарах Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй цього тижня.
З того часу, як Росія розпочала повномасштабний наступ у лютому 2022 року, союзники України в Європі та США неодноразово вагалися щодо відправлення техніки, такої як танки та деякі ракети, але зрештою поступилися багатьом проханням України.
"Постійно точаться дискусії про те, "чи можна це зробити? Було б дуже добре припинити затримку, яка була. І я думаю, що обмеження застосування зброї слід зняти", — сказав Фредеріксен в інтерв'ю в п'ятницю.
Фредеріксен відкинула будь-які припущення про те, що дозвіл Україні використовувати зброю, надану західними країнами для завдання дальніх ударів по Росії, означатиме ескалацію, яка втягне в конфлікт союзників Києва.
"Найважливішу червону лінію вже перейдено. І це сталося, коли росіяни увійшли до України. Тому я не прийму цю передумову і ніколи не дозволю нікому з Росії вирішувати, що правильно робити в НАТО, Європі чи Україні", — сказала вона.
Її країна з населенням у шість мільйонів людей уже повідомила Зеленському, що зброя, яку Данія жертвує, не має обмежень, поки Україна дотримується міжнародного права. Фредеріксен відмовилася коментувати позицію США, наприклад, щодо використання 19 винищувачів F-16, наданих Данією.
Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю американському журналісту Фаріду Закарії, що для України є дуже важливим дозвіл на удари вглиб Росії американською зброєю. Тому Київ намагається переконати Вашингтон, адже всі союзники дивляться саме на рішення США.
Водночас очільник Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг не ставиться серйозно до попередження російського диктатора Володимира Путіна щодо розмов про дозвіл Україні бити далекобійною зброєю углиб Росії. На його думку, в разі дозволу Києву бити по цілях у РФ далекобійними західними ракетами "неправильно говорити, що союзники НАТО стануть стороною конфлікту".
Своєю чергою міністр оборони Рустем Умєров заявив, що західні партнери жодного разу не говорили Україні, що отримання дозволу на удари наданим далекобійним озброєнням по території Росії є неможливим.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими