
Українська компанія Ukrainian Unmanned Technologies (UUT) і данська Vidar Industries підписали меморандум про взаєморозуміння. Зокрема, передбачається спільне виробництво наземних роботизованих комплексів (НРК) "Равлик" у Данії.
Про це повідомили на Facebook-сторінці Національної асоціації оборонної промисловості України (NAUDI).
Там зазначили, що сторони вже визначили виробничий майданчик, потужності якого дозволятимуть випускати понад 3 000 комплексів на рік.
За словами співзасновника UUT Сергія Кулікова, за кошти уряду Данії планується профінансувати виробництво близько 1 000 НРК "Равлик" для подальшої передачі Силам оборони України.
"Партнерство поєднує українську технологічну експертизу та досвід експлуатації роботизованих платформ в умовах війни з данськими виробничими можливостями", — йдеться в повідомленні.
UUT відповідатиме за розробку, інженерію та подальший розвиток платформ в Україні, тоді як Vidar Industries займатиметься підготовкою виробництва, складанням, управлінням постачальниками, контролем якості та дотриманням регуляторних вимог.
"Для українського оборонно-промислового комплексу такі партнерства створюють можливість масштабувати виробництво перевірених на полі бою технологій і одночасно посилювати міжнародну кооперацію у сфері оборонного виробництва", — підсумували в Національній асоціації оборонної промисловості України.
Нагадаємо, 9 липня Міністерство оборони України повідомляло, що наземні роботизовані комплекси ЗСУ встановили новий рекорд, виконавши в червні понад 16 тисяч логістичних і евакуаційних місій. Усього з початку року безпілотні платформи залучали до виконання завдань понад 66 тисяч разів.