Фото: skelet.info

У Фонді держмайна пояснили, чому їм досі не передали активи російського олігарха Дерипаски

Пів року тому Миколаївський глиноземний завод та інші активи російського олігарха Олега Дерипаски були стягнуті в дохід держави, але їх досі не передали ФДМУ. Це пов'язано з проходженням певних процедур в Кабміні.

Про це розповів голова ФДМУ Олександр Федоришин в інтерв'ю "Економічній правді".

За його словами, коли актив стягується в дохід держави, то рішення ВАКС надсилається в Кабмін, а там уже роблять розсилку всім зацікавленим державним органам для висловлення своєї позиції.

"Фонд висловив свою позицію, що він готовий взяти ці активи до сфери свого управління для подальшої приватизації. Усі інші органи також висловили свої позиції. Можливо, були виражені якісь зауваження чи застереження або могли надійти листи з боку правоохоронних органів. Це вимагало від уряду більшого часу, щоб дослідити певні обставини", — пояснив він.

Варто додати, що це питання не було вирішене до 22 вересня 2023 року, але з 22 вересня набули чинності зміни до закону, які передбачають, що тепер фонд автоматично приймає в управління конфісковані активи.

"Ми звернулися до уряду з питанням щодо цих активів. Уже мали кілька зустрічей, де це обговорювали. Попередньо домовилися, що буде висловлена позиція всіх зацікавлених осіб, зокрема, буде наданий відповідний висновок Мін'юсту. Виходячи із зібраних позицій, буде ухвалене рішення, як відбудеться передавання цих активів фонду", — додав очільник ФДМУ.

Також він наголосив, що передача активів Дерипаски в управління Фонду держмайна має завершитись до кінця 2023 року.

"У нас не всі конфісковані активи. Держава конфіскує багато, загальна кількість стягнутого скоро становитиме близько півтори тисячі одиниць. Стягнуто чи передано в управління фонду 157 активів — близько 10%", —  підкреслив Федоришин.

Нагадаємо, 16 лютого Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення щодо передання в державну власність України майна російського олігарха Олега Дерипаски. Йдеться про Миколаївський глиноземний завод, Глухівський кар’єр кварцитів, Хустський та Жежелівський кар’єри тощо. 11 липня активи олігарха було націоналізовано.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 31.10.2023 14:16