Фото: Depositphotos

У G7 цього тижня обговорять шляхи використання заморожених активів Росії для підтримки України

Міністри фінансів країн G7 спробують дійти спільного рішення щодо використання заморожених російських активів.  

Як повідомляє Reuters, міністри фінансів і голови центральних банків із країн G7 проведуть зустріч в італійському місті Стреза. Вона розпочнеться у п'ятницю, 24 травня.

Зазначається, що учасники переговорів тижнями з'ясовували, як найкраще використовувати російські заморожені фінансові активи на суму близько 300 мільярдів доларів. Сполучені Штати Америки намагаються знайти спосіб отримати доходи від цих активів або шляхом випуску облігацій, або, швидше за все, наданням Україні позики, яка, за їхніми словами, може забезпечити Києву до 50 мільярдів доларів у найближчій перспективі.

Видання наголошує, що потрібно виробити багато юридичних і технічних аспектів, а це означає, що детальна угода не буде досягнута під час зустрічі в Стрезі. У такому випадку заплановано продовжити неформальні переговори, які пройдуть вже у червні. Варто наголосити, що ідея про випуск облігацій країнами G7 для України втратила свою актуальність, адже наразі Вашингтон пропонує кредит, який буде підкріплений потоком доходів від заморожених активів країни-агресора. 

Проте цього року Італія головує в G7, і її міністр економіки Джанкарло Джорджетті заявив, що пропозиції США щодо використання російських активів мають "досить серйозні юридичні наслідки", які ще потребують роз'яснення. Офіційні особи Євросоюзу також виявляють особливу обережність. До прикладу один дипломат ЄС заявив, що для ухвалення остаточного рішення знадобляться "тижні, якщо не місяці".

Нагадаємо, 15 травня держсекретар Ентоні Блінкен підтвердив, що США мають намір використати конфісковані російські активи для фінансування відновлення України. Водночас російський диктатор Володимир Путін повинен зрозуміти, що час діє не на його боці.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 22.05.2024 12:14