
Станом на 8 лютого ситуація з електропостачанням залишається складною. Однак, столиця отримає додаткові потужності.
Про це повідомив міністр енергетики Денис Шмигаль.
"Енергетики продовжують відновлення об’єктів, уражених росією в ніч проти 7 лютого. Пошкодження суттєві. Працюємо над комплексними рішеннями, зокрема над запуском додаткових потужностей генерації. Роботи просуваються згідно з визначеними графіками. Зокрема, сьогодні очікуємо на запуск додаткових 9 МВт потужності у Києві", — зазначив міністр.
Також, за словами очільника Міненерго, сьогодні зафіксовано найбільший добовий обсяг імпорту електроенергії — це допомогло втримати систему після масованих російських атак та зменшити дефіцит.
"Спільно з Мінрозвитку продовжуємо роботу з залучення обладнання від партнерів та його розподілу з наших хабів. Загалом від початку вторгнення отримали 27 тисяч тонн гуманітарної допомоги. З них 25,1 тисяч тонн вже розподілено в регіони. За останні два тижні на склади хабів Міненерго надійшло 17 гуманітарних вантажів від 11 партнерів зі Швейцарії, Словаччини, Данії, Канади, Швеції, Азербайджану, Німеччини, Австрії, Литви та Італії. За цей же період відвантажили регіонам 774 генератори та 40 одиниць блочно-модульних котелень, когенераційних установок, котлів та інше обладнання", — зауважив Шмигаль.
До того ж міністр анонсував надходження до України ще 798 генераторів, 117 трансформаторів та 120 котлів і когенераційних установок.
Нагадаємо, за даними "Укренерго", 9 лютого в Україні діятимуть графіки погодинних відключень електроенергії для побутових споживачів та графіки обмеження потужності для промисловості. Крім того, в окремих областях, до стабілізації ситуації в енергосистемі, будуть застосовуватись ще й аварійні знеструмлення.