1 228 день війни
Особовий склад
1 025 260
Танки
10 990
Артилерія
29 921
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 191
Крилаті ракети
3 439
Гелікоптери
340
БпЛА
43 609
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
У Польщі пропонують припинити соцвиплати українцям, які підлягають мобілізації
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський. Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

У Польщі пропонують припинити соцвиплати українцям, які підлягають мобілізації

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський закликав країни Євросоюзу скасувати соціальні виплати українським чоловікам мобілізаційного віку. 

Таку заяву він зробив на форумі Ялтинська європейська стратегія, який відбувся у Києві 14 вересня.

У такий спосіб, на думку Сікорського, країни зможуть простимулювати українських чоловіків до повернення на Батьківщину. Він зауважив, що нинішня політика багатьох країн ЄС шкодить обороноздатності та економічній стабільності України.

"Зараз у Німеччині українці, які там перебувають під тимчасовим захистом, отримують значну допомогу", -- наголосив він.

За словами посадовця, українські чоловіки наразі у країнах ЄС отримують 500 євро соцвиплат, а разом з компенсацією за житло може йтися й про понад 1000 євро в місяць на людину.

"Є простий метод допомогти Україні -- припиніть надавати допомогу українцям, які підлягають мобілізації. Переховування від призову -- це не привід для фінансової допомоги. Просто припиніть їм платити", -- заявив Сікорський.

Водночас очільник МЗС України Андрій Сибіга додав, що підтримує таку ініціативу свого польського колеги.

"Я підтримую ідею, яку висловив міністр Сікорський", -- заявив Сибіга.

Нагадаємо, раніше Радослав Сікорський заявляв, що у Польщі тривають переговори щодо створення давно анонсованого українського легіону. При цьому українські військові, ймовірно, готуватимуться на території сусідньої держави.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама