Фото: detector.media

У Раді зареєстрували законопроект про скасування позбавлення волі для ухилянтів

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №11260 про скасування позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Автори проекту закону пропонують карати ухилянтів гривнею.

Відповідний документ опубліковано на сайті парламенту.

Ініціатором законопроекту є народний депутат Анатолій Бурміч від партії "Опозиційна платформа — За життя".

У пояснювальній записці наголошується, що даною ініціативою, пропонується внести зміни до статті 336 "Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період". 

Так, автори проекту закону, пропонують замість позбавлення волі ухилянтів від мобілізації на строк від трьох до п'яти років встановити:

  • штраф у розмірі від 51 тисячі до 85 тисяч гривень;
  • або громадські роботи на строк від 160 до 240 годин;
  • або обмеження волі до двох років.

"Прийняття законопроекту дозволить призначати засудженим за статтею 336 КК України покарання, не пов’язані з позбавленням волі, які не передбачають ізоляцію засуджених від суспільства. Це, своєю чергою, дозволить забезпечити економію бюджетних, матеріальних та людських ресурсів держави, сприятиме зниженню дефіциту кадрів на ринку праці (в період воєнного стану та після його завершення) та збереженню завдяки цьому економічної активності підприємств, зміцненню економіки, наповненню державного та місцевих бюджетів тощо", — йдеться у пояснювальній записці.

Також зауважується, що ухвалення даної ініціативи дозволить державі вивільнити додаткові ресурси на розв'язання проблемних питань, в тому числі забезпечення обороноздатності і національної безпеки України.

Нагадаємо, раніше заступник міністра оборони Іван Гаврилюк заявляв, що вже цієї весни військовозобов'язані, яких раніше визнавали обмежено придатними до військової служби, мають по-новому пройти військово-лікарську комісію. У новому законодавстві скасовано статус "обмежено придатний".

Також повідомлялось, що після 18 травня, коли набуде чинності новий закон про мобілізацію, військовозобов’язані повинні прибути до територіальних центрів комплектування для уточнення своїх даних. Проте громадянам, які зробили це раніше не потрібно з'являтися в військкомат.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими
Суспільство, 17.05.2024 09:50