Ставлення США до Росії за останні тижні стало більш жорстким, а представники адміністрації американського президента Дональда Трампа вважають главу Кремля Володимира Путіна головною перешкодою на шляху до мирної угоди з Україною.
Про це повідомили неназвані чиновники, яких цитує Bloomberg.
За словами людей, знайомих з перебігом обговорень, американські чиновники, які цього тижня зустрічалися зі своїми європейськими колегами в Туреччині, висловили готовність запровадити санкції проти Росії після того, як Москва оголосила, що направить на переговори своїх помічників нижчої ланки.
"Я сподіваюся, що це відбудеться наступного тижня, оскільки Путін не зміг сісти за стіл переговорів", — сказав в інтерв'ю сенатор Річард Блюменталь, демократ з Коннектикуту. "Президент Трамп дав зрозуміти, що він ставиться до санкцій прихильно, наші європейські союзники дуже підтримують, я думаю, що момент настав".
Інші скептично ставляться до того, що Трамп зацікавлений у заходах, запропонованих Ліндсі Гремом, які передбачають каральні мита для країн, які купують нафту, газ та інші енергоносії Москви, кажуть джерела.
Раніше лідер України Володимир Зеленський заявив, що цього тижня був реальний шанс зробити "важливі кроки до завершення цієї війни". Проте президент Росії Володимир Путін "злякався приїхати до Туреччини".
Нагадаємо, 16 травня російські та українські офіційні особи зустрілися у Стамбулі, щоб обговорити можливе припинення вогню у війні. Проте істотних зрушень щодо мирного врегулювання не було досягнуто.
За даними видання Reuters, на зустрічі, яка тривала менш як дві години, Москва висунула вимоги, які є "нереалістичними".
Своєю чергою, кореспондент The Economist повідомив, що під час переговорів у Стамбулі 16 травня російська делегація погрожувала захопити ще дві українські області — Харківську та Сумську. Також представники країни-агресори запевняли, що можуть воювати ще дуже довго.
Водночас в українському МЗС заявили, що Київ прагне, щоб Бразилія і Китай переконали російського диктатора Володимира Путіна припинити вогонь в Україні. Ці країни мають вплив на керівництво країни-агресора.