У вівторок, 27 травня, на засіданні Ради Європейського Союзу із загальних питань у Брюсселі обговорять можливість застосування до Угорщини статті 7 договору про ЄС, яка дозволяє позбавити державу права голосу, якщо існує ризик серйозного порушення нею цінностей, на яких заснований Євросоюз.
Про це повідомила "Європейська правда" з посиланням на прес-службу Ради ЄС.
"Міністри проведуть восьме слухання щодо Угорщини в межах процедури за статтею 7, ініційованої аргументованою пропозицією Європейського парламенту у вересні 2018 року", — йдеться у проекті порядку денного Ради ЄС із загальних питань.
Стаття 7 договору про Європейський Союз дозволяє призупинити дію певних прав держави-члена, зокрема, права голосу, якщо відбувається серйозне та постійне порушення державою-членом засадничих цінностей ЄС.
Після того, як у травні 2024 року Брюссель закрив аналогічну справу проти Польщі, Угорщина наразі є єдиною державою ЄС, проти якої запущено санкційну процедуру, згідно зі статтею 7 договору про Європейський Союз.
У квітні 2025 року міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна стверджував, що в Європейському Союзі наближаються до позбавлення Угорщини права голосу в Раді ЄС через блокування нею рішень щодо Росії.
Наприкінці квітня верховна представниця Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас заявляла, що ЄС має "план Б" для збереження санкцій проти Росії, якщо прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан знову накладе вето.
Нагадаємо, що 19 травня тисячі угорців вийшли на демонстрацію в Будапешті проти нового законопроекту прем'єр-міністра Віктора Орбана. Документ спрямований на обмеження фінансування громадських організацій і ЗМІ, що отримують кошти з-за кордону.