Європейський Союз і надалі не виключає виходу Сполучених Штатів Америки з мирного процесу. Брюссель готується до такого сценарію. Тоді виникне необхідність якось зберігати санкційний режим проти Росії.
Про це заявила верховна представниця Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас в інтерв'ю Financial Times.
Вона визнала, що в деяких столицях Євросоюзу тривають дискусії про те, чи варто погоджуватися з адміністрацією Дональда Трампа, якщо та вийде з мирних переговорів щодо війни проти України та перезавантажить відносини з Росією.
"Очевидно, що такі дискусії ведуться в деяких державах-членах, і, можливо, в декого "є надія", що нам більше не доведеться підтримувати Україну. Але це хибна надія, бо якщо подивитися на Росію, яка інвестує понад 9% свого ВВП у військову сферу, то вона захоче знову це використати", — пояснила вона.
За словами Каллас, у Євросоюзі існує "план Б" для збереження економічного тиску на Росію, якщо Угорщина заблокує продовження економічних санкцій Євросоюзу в липні.
Вона наголосила, що Брюссель все ще зосереджений на тому, щоби всі держави-члени дотримувалися єдиної позиції.
"План Б" також є, але ми маємо працювати над "планом А", бо інакше ви зосередитеся на "плані Б", і тоді реалізується він", — зазначила Каллас.
Очільниця дипломатії Євросоюзу додала, що зараз тривають переговори з Вашингтоном та іншими міжнародними партнерами, аби забезпечити збереження режиму санкцій проти Росії.
Нагадаємо, вчора віце-прем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, міністерка юстиції України Ольга Стефанішина розповідала, що Україна й Угорщина домовилися з 12 травня на регулярній основі проводити консультації. Це стосується розблокування переговорного процесу про вступ до Європейського Союзу.