1 246 день війни
Особовий склад
1 045 220
Танки
11 041
Артилерія
30 722
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 199
Крилаті ракети
3 533
Гелікоптери
340
БпЛА
47 552
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
У Єврокомісії пояснили, чи може ЄС призупинити фінансування України через скандал із НАБУ
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

У Єврокомісії пояснили, чи може ЄС призупинити фінансування України через скандал із НАБУ

Європейський Союз наразі не збирається порушувати питання щодо призупинення фінансової допомоги Україні. При цьому Брюссель зі стурбованістю відреагував на останні дії України щодо Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Про це заявив речник Єврокомісії Гійом Мерсьє в коментарі "Європейській правді", 

"Наразі це питання не обговорюється", — заявив він.

Мерсьє пояснив, що, коли йдеться про фінансову підтримку, яку надає ЄС Україні, існує низка систем рішень і механізмів контролю, які теоретично можуть застосувати.

"Отже, запобіжні механізми існують. Але побачимо, чи ми взагалі колись до цього дійдемо", — сказав речник Єврокомісії.

Однак Євросоюз зі стурбованістю відреагував на останні дії України щодо НАБУ та САП і нагадав, що ЄС надає свою фінансову підтримку за умови прогресу в галузі демократичного врядування.

"Ці органи мають вирішальне значення для програми реформ України та повинні діяти незалежно, щоби боротися з корупцією та підтримувати довіру громадськості", — наголосив речник.

Він додав, що ЄС надає Україні значну фінансову допомогу "за умови прогресу в галузі прозорості, судової реформи та демократичного врядування". 

"Для вступу України до ЄС необхідна потужна спроможність боротися з корупцією та забезпечити інституційну стійкість. ЄС продовжуватиме стежити за ситуацією та підтримуватиме Україну у дотриманні верховенства права", — заявив речник Європейської комісії.

Як відомо, СБУ й Офіс генпрокурора провели орієнтовно 80 обшуків у 19 працівників Національного бюро розслідувань у різних областях України 21 липня. Силовики не мали судових ухвал на проведення обшуків. Детективам НАБУ інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з Росією, корупцію в інтересах олігархів. Представники СБУ й Офісу генпрокурора також перевіряють стан охорони державної таємниці в САП.

Нагадаємо, що сьогодні Верховна Рада ухвалила закон, що надає повноваження генеральному прокурору втручатися в діяльність антикорупційних органів.

Директор НАБУ Семен Кривонос виступив зі зверненням до президента Володимира Зеленського. Він закликав не підписувати законопроект №12414, що підпорядковує діяльність НАБУ і САП генеральному прокурору.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама