Європейський Союз повинен підтримувати Україну не лише зараз, а й у довгостроковій перспективі. Важливо підготувати багаторічну програму підтримки, щоби уся Росія і диктатор Володимир Путін розуміли: партнери не втомляться надавати допомогу українцям. Також необхідно країнам-членам ЄС шукати рішення щодо покарання міжнародних злочинців.
Про це заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель у Стокгольмі перед початком неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС (Gymnich). Його промову розміщено на сайті ЄС.
"Я особисто — і багато держав-членів — підтримаю ідею міжнародного трибуналу. Ми маємо шукати рішення, яке приходить швидко. Нам потрібне рішення, яке практично реалізується і готове до виконання", — зазначив він.
Ще одним важливим пунктом зустрічі міністрів Боррель назвав переналаштування відносин ЄС з Китаєм.
"Ми не зможемо мати нормальні відносини з Китаєм, якщо він не скористається потужним впливом, який має на Росію, щоб зупинити цю війну", — наголосив дипломат.
Боррель додав, що Європі важливо взаємодіяти з Китаєм.
"Китай — це важливий партнер, але й конкурент, враховуючи його економічне зростання та технологічний потенціал. Однак наші політичні та економічні системи зовсім різні. Ми (країни ЄС, — ред.) — багатопартійні демократії, вони — однопартійні. У нас ринкова економіка, а китайською економікою керує держава, тож ми дуже різні. А у світі ми суперники, бо представляємо свої моделі усьому світу", — пояснив високий представник ЄС.
Нагадаємо, Рада Європейського Союзу 5 травня ухвалила виділення 1 мільярда євро на закупівлю боєприпасів для України. Зокрема, буде профінансовано закупівлю для ЗСУ 155-міліметрових артилерійських снарядів і, за необхідності, ракет. За виділені кошти планують профінансувати контракти, укладені не пізніше 30 вересня цього року. Попередній пакет на 1 млрд євро був спрямований на компенсацію вартості боєприпасів, які країни Європи раніше передали Україні зі своїх армійських запасів.
Також повідомлялося, що німецький концерн Rheinmetall має намір надати Україні значну кількість артилерійських боєприпасів і заявив про плани виробляти до 600 тисяч снарядів на рік. А оскільки Євросоюз зобов'язався постачати Україні мільйон артилерійських снарядів на рік, то виробництво від Rheinmetall дозволить покрити більшу частину потреб ЄС у цьому питанні.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими