Фото: Офіс президента

Україна найближчим часом має отримати запрошення на вступ до НАТО, — звіт групи Єрмака-Расмуссена

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак та екс-генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен презентували офіційний звіт Міжнародної робочої групи з безпекових питань та євроатлантичної інтеграції України, ключовий висновок якого полягає у тому, що Україна найближчим часом має отримати запрошення на вступ до Північноатлантичного альянсу.

Про це повідомила прес-служба Офісу президента.

Наголошується, що у звіті рекомендовано запросити Україну до НАТО на саміті у Вашингтоні та розглянути конкретні умови членства нашої країни в Альянсі. 

"Нам потрібна конкретна підтримка світу та сильні кроки. Нам потрібні не короткочасні гарантії безпеки, а тривалі, на майбутнє. І найсильніша гарантія — членство в НАТО. Воля українців — бути частиною ЄС і НАТО. Зараз критичний момент, і потрібно підтримати Україну й мотивувати наших героїв, які зараз захищають на передовій не лише Україну, а й демократію в усьому світі", — наголосив Єрмак.

До того ж міжнародна робоча група пропонує зняти всі застереження щодо типів звичайних озброєнь, які постачаються в Україну, та способів їх використання проти військових цілей країни-агресорки.

У звіті також ініційовано зобов’язати країни-члени НАТО витрачати 0,25% свого ВВП на військову допомогу Україні та розблокувати заморожені російські активи на 300 мільярдів доларів і використати їх для підтримки нашої країни.

Андерс Фог Расмуссен зазначив, що підготовлений робочою групою звіт містить три конкретні пункти для допомоги Україні: зняття всіх обмежень на постачання зброї, розміщення вздовж східного кордону НАТО систем ППО та запрошення України в Альянс на саміті у Вашингтоні.

"Я не думаю, що ми повинні прийняти той аргумент, що ми не можемо запросити Україну, поки триває війна. Якщо ми приймемо цей аргумент, ми де-факто дамо Путіну стимул продовжувати війну", — зазначив колишній генеральний секретар НАТО.

Своєю чергою голова ОП Єрмак додав, що ключовий висновок звіту дуже простий: уже найближчим часом Україна має отримати запрошення приєднатися до Альянсу.

"Багато хто вважає це неможливим, поки триває війна. Це не так. За належної рішучості можливо все. Ми вже не раз це доводили", — підсумував керівник Офісу Президента.

Нагадаємо, раніше державний секретар США Ентоні Блінкен заявляв, що на майбутньому саміті НАТО, який відбудеться 9-11 липня у Вашингтоні, може обговорюватись розробка "дорожньої карти" вступу України до Альянсу. Сполучені Штати Америки розраховують на такий хід подій.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 14.05.2024 20:40