Фото: Офіс президента

Україна не виключає участь РФ у другому Саміті миру, але за однієї умови, — Єрмак

Україна готова ознайомити Російську Федерацію з мирним планом. Це стане можливим за підсумками Глобального саміту миру, який проходить у Швейцарії.

Таку заяву зробив очільник Офісу президента Андрій Єрмак в ефірі "24 каналу".

Посадовець, зокрема висловився про представлення мирного плану РФ та зазначив, що жодного компромісу щодо незалежності України та поступок суверенітетом і територіальною цілісністю нашої країни за результатами цієї зустрічі не варто очікувати.

Водночас, за словами Єрмака, українська влада дуже чітко усвідомлює до філософії Формули миру та процедури Саміту миру.

"Завтра ми, лідери, обговоримо принципи майбутнього спільного плану, який складатиметься з формули, запропонованою українською стороною. Але знову ж таки, ми дуже чесні та готові до дискусій щодо всіх думок відповідальних та цивілізованих країн", — заявив глава Офісу президента.

Варто зазначити, що в листопаді 2023 року президент Володимир Зеленський запевняв, що Україна відкрита для мирних ініціатив будь-яких країн, якщо вони виходять з необхідності повного виведення російських військ з суверенної території України. Водночас будь-який територіальний компроміс неприпустимий для Української держави.

Своєю чергою секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко заявив, що Україна чітко усвідомлює, що війна з Російською Федерацією закінчиться переговорами. Саме тому Київ просуває Формулу миру глави держави Володимира Зеленського.

Нещодавно Володимир Зеленський заявив, що Україна не хоче запрошувати Російську Федерацію на Саміт миру у Швейцарії, щоби країна-агресор не могла зірвати процес. Її залучать вже на наступному етапі через посередників.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 15.06.2024 15:33