Фото: Вікіпедія

Україна просить у Німеччини більше танків Leopard 2: названо кількість

Україна просить у Німеччини більше танків Leopard 2. Це допоможе українським Збройним силам досягти успіху під час контрнаступу.

Про це повідомляє німецьке видання ntv.

Зазначається, що Україна отримує підтримку від експертів партій ВДП та ХДС. За словами заступника міністра закордонних справ Андрія Мельника, ЗСУ необхідно набагато більше броньованої техніки.

"Українська армія вкрай гостро потребує набагато більшої кількості західних бойових танків, бойових машин піхоти та іншої бронетехніки", — сказав він берлінському виданню Tagesspiegel.

Дипломат наголосив, що "кожен Leopard 2 буквально на вагу золота для вирішального наступу". Крім того, Бундесвер мож надати понад 18 одиниць, які вже поставлені, оскільки запаси становлять 300 танків. За словами Мельника, нинішнє число танків можна "потроїти, не ставлячи під загрозу здатність Німеччині захищати себе".

Він також попросив передати українській армії "ще 60 бойових машин піхоти Marder".

Leopard 2

Танк оснащений 120-міліметровою гладкоствольною гарматою. Її боєзапас складає 27 снарядів, у кормі башти є ще 15 додаткових снарядів. "Леопарди" здатні влучати в цілі на відстані у 2 км. Також танк оснащений двома кулеметами. Німецькі, швейцарські та голландські моделі використовують різні типи цієї зброї. На борту Leopard 2 є 4750 патронів до кулеметів.

Танк здатний розганятися до 68 км/год. Машина має реверсний хід на швидкості 31 км/год. Повний розворот на місці може здійснити за 10 секунд. Leopard 2 форсує водні перешкоди глибиною до 4 м за допомогою шноркля або глибиною 1,2 м без підготовки. Також танк здатний перебиратися через перешкоди висотою до 1 м.

Екіпаж Leopard 2 складається з чотирьох людей — командир, націлювач, радист/заряджальник, водій.

Нагадаємо, у четвер, 25 травня, союзники України провели чергову зустріч у форматі "Рамштайн". На засіданні було прийнято ряд ключових рішень для нашої держави.

Раніше президент США Джозеф Байден під час свого виступу заявив, що місце Марка Міллі, який обіймає посаду голови генерального штабу США, займе генерал Чарльз Браун. Він замінить чинного очільника генштабу Марка Міллі.

Своєю чергою керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що українська влада працює над тим, аби прискорити постачання перших винищувачів F-16. Йдеться не про великий термін, а про місяці.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 12.06.2023 10:59