Фото: Міноборони

Україна та США підписали меморандум про посилення співпраці у контролі за використанням міжнародної допомоги

Міністерство оборони України та Міністерство оборони США підписали меморандум про взаєморозуміння щодо посилення співпраці у сфері контролю за використанням міжнародної безпекової допомоги, яка надається нашій державі.

Про це повідомила прес-служба Міноборони України.

Документ було підписано у ході зустрічі міністра оборони України Рустема Умєрова з Генеральним Інспектором Міністерства оборони США Робертом Сторчем у Києві. Головна мета меморандуму — посилення співпраці у сфері контролю за використанням міжнародної допомоги.

Серед іншого документ передбачає:

  • обмін актуальною інформацією для виявлення, підтвердження та запобігання шахрайству або корупції, що впливає або стосується безпекової допомоги, яку США надають Україні;
  • проведення спільних заходів з виявлення, підтвердження та запобігання шахрайству та корупції;
  • створення механізму взаємної передачі запитів, що стосуються розслідувань і заходів у межах повноважень та юрисдикції сторін;
  • проведення періодичних зустрічей для визначення пріоритетних напрямків співробітництва для досягнення спільних цілей.

"З українського боку Меморандум підписав Головний інспектор Міністерства оборони України адмірал Ігор Воронченко, з американського  Генеральний Інспектор Міністерства оборони США Роберт Сторч", — наголосили у Міноборони.

Крім того, у ході перемовин очільник оборонного відомства нашої держави поінформував американську сторону про інституційні трансформації, що тривають в Міністерстві, зокрема щодо запровадження дієвої системи нагляду, менеджменту ризиків, відповідності, запобіганню корупції у сфері закупівель, а також щодо запровадження інструментів демократичного контролю у сфері оборони.

"До кінця квітня ми матимемо стовідсоткову впевненість, що усі наглядові механізми будуть впроваджені, та система працюватиме", — сказав міністр. 

Нагадаємо, 29 січня до столиці прибули генеральні інспектори від американського Міністерства оборони, Державного департаменту та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Головна мета візиту — серія зустрічей із розпорядниками наданої США допомоги.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

 

Політика, 31.01.2024 14:21