1 171 день війни
Особовий склад
963 270
Танки
10 786
Артилерія
27 588
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 157
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 446
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Українські фермери отримають $150 млн підтримки: на що спрямована програма ООН
Фото ілюстративне. Джерело: agravery.com

Українські фермери отримають $150 млн підтримки: на що спрямована програма ООН

Аграрний сектор України дедалі більше потерпає від війни. Це ускладнює фермерам і родинам, що проживають у сільській місцевості, можливість виробляти харчові продукти та зберігати свої засоби до існування.

Це констатували аналітики проекту EastFruit, які зазначили, що Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) підготувала дворічний План надзвичайного реагування та раннього відновлення на 2025-2026 роки. Ініціатива спрямована на підтримку понад пів мільйона вразливих людей для відновлення сільськогосподарського виробництва, захисту джерел доходів і зміцнення довгострокової стійкості.

"Цей план підготовлено в час, коли українські фермери й надалі стикаються з величезними викликами — від замінованих полів і зруйнованої інфраструктури до обмеженого доступу до ринків. Через нього ФАО продовжує підтримувати зусилля України щодо подолання наслідків війни, зокрема, в сільських районах поблизу лінії фронту", — зазначив виконувач обов’язків голови офісу ФАО в Україні Мохаммед Азука.

За оцінкою Світового банку, загальні збитки та втрати в аграрному секторі України оцінюються майже у 84 мільярди доларів, і ще додатково в 1,6 мільярда доларів лише в секторі зрошення.

Збитки охоплюють руйнування складських приміщень, рибного господарства, систем аквакультури та багаторічних культур, а також вимушене забиття худоби. До цього додаються знищення та викрадення сільськогосподарської техніки й обладнання, а також викрадення засобів виробництва та зібраної продукції.

План надзвичайного реагування та раннього відновлення ФАО має на меті допомогти постраждалим фермерам повернутися до виробництва, зменшити залежність від гуманітарної допомоги та сприяти забезпеченню національної продовольчої безпеки.

План побудовано на трьох взаємопов’язаних компонентах. Перший компонент — це однорічний етап надзвичайного реагування, головна увага якого зосереджена на наданні сільськогосподарських ресурсів для відновлення та підтримки засобів до існування найбільш вразливих сільських родин і малих фермерів, які постраждали внаслідок війни.

Другий компонент передбачає відновлення сільськогосподарських земель, забруднених нерозірваними боєприпасами та вибухонебезпечними залишками війни, особливо в прифронтових областях.

Третій компонент охоплює багаторічні заходи з раннього відновлення, спрямовані на підтримку як сільських домогосподарств, так і малих фермерів через надання актуальної інформації, необхідних ресурсів і технічної допомоги для зміцнення їхнього виробничого та підприємницького потенціалу, збільшення обсягів виробництва та покращення доступу до ринків.

Для реалізації Плану надзвичайного реагування та раннього відновлення ФАО потребує 150 мільйонів доларів протягом наступних двох років. У тісній співпраці з українською владою ФАО закликає міжнародних партнерів долучитися до відновлення та зміцнення довгострокової стійкості агропродовольчих систем України.

Нагадаємо, 26 березня стало відомо, що в Україні фізичні особи-підприємці та юридичні особи можуть виробляти насіння та посадковий матеріал для продажу. Однак робити це потрібно, згідно з нормами чинного законодавства.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама