В Україні шириться нова шахрайська схема. Зловмисники використовують ініціативу "Пакунок школяра", яка передбачає допомогу для батьків першокласників, щоб викрасти банківські дані та зняти гроші з рахунку.
Про це повідомила прес-служба поліції Івано-Франківської області.
За даними правоохоронців, жертвою пастки аферистів уже стала 40-річна мешканка Коломийщини. У мережі Facebook постраждала натрапила на посилання, яке виявилось шахрайською пасткою.
"Йдеться про отримання грошової виплати від держави — "Пакунок школяра" у розмірі п'ять тисяч гривень", — пояснили в поліції.
Для оформлення так званої "допомоги" жінка ввела дані банківської картки. Цього було достатньо, щоб шахраї отримали доступ до її фінансових даних. За кілька хвилин з рахунку потерпілої було списано 20 тисяч гривень.
Слідчі розпочали кримінальне провадження.
Щоб не стати жертвою аферистів варто дотримуватися важливих правил:
Якщо ви все ж таки стали жертвою онлайн-шахрайства — не зволікайте та виконайте наступні кроки:
Нагадаємо, раніше у Київській області затримали 26-річного чоловіка, якого підозрюють у шахрайстві. Фігурант ошукав покупців в Інтернеті майже на 120 тисяч гривень.