Уряд готує нову житлову програму для переселенців: хто зможе скористатися
Фото: Budport.com.ua

Уряд готує нову житлову програму для переселенців: хто зможе скористатися

Український уряд готує запуск програми забезпечення житлом переселенців у сільській місцевості. Очікується, що нею зможуть скористатися деякі громадяни уже наступного року.

Про це повідомив член парламентського комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій, народний депутат від фракції "Слуга народу" Максим Ткаченко. 

За його словами, за підсумками розгляду в першому читанні проекту державного бюджету 2026 року було ухвалено правку збільшити на один мільярд гривень допомогу для проживання внутрішньо переміщеним особам. Додатково запропоновано 500 мільйонів гривень на забезпечення житлом переселенців у сільській місцевості.

"У документі врахували збільшення видатків на 1,5 мільярда на підтримку ВПО. Хочу наголосити, що війна триває 12 рік. У нас є переселенці з Луганська, з Донецька, з Криму, які чекають від держави компенсацію за своє втрачене житло. І наразі немає механізму, щоб ці люди хоча б щось отримати", — пояснив він.

Ткаченко зауважив, що Міністерство розвитку громад і територій анонсує, що уже наступного року почнуться перші виплати допомоги людям з окупованих територій. Проте поки це стосуватиметься громадян зі статусом учасника бойових дій та людей з інвалідністю, отриманою під час військових дій.

Він додав, що компенсації потрібні й тим українцям, які вже не мають куди повертатися навіть після закінчення війни, адже країна-агресор знищила їхні населені пункти. Йдеться про громадян, які мали житло у Бахмуті, Соледарі, Сіверськодонецьку, Рубіжному, Попасній, Лисичанську тощо.

"Фізично цих міст вже не існує. І наша ініціатива полягає в тому, щоб знайти для таких людей житло в селах — це один із дієвих варіантів, тому що вартість таких будинків 120-300 тисяч гривень. Тобто ми зможемо забезпечити житлом більшу кількість людей. Я дякую всім, хто підтримав нашу правку, також я дякую уряду, який зацікавився нашою ідеєю", — підсумував нардеп.

Внутрішньо переміщена особа (ВПО) — це людина, що є громадянином України, іноземцем, або не має громадянства, однак перебуває в Україні на законних підставах і має право на постійне проживання на її території, яка була змушена залишити своє місце проживання через збройний конфлікт, окупацію, прояви насильства, порушення прав і свобод особи, природні чи техногенні катастрофи та інше. При цьому, така особа не виїжджає за межі території України, а змушена шукати безпечніше або стабільніше місце для проживання всередині власної країни.

Нагадаємо, у вересні уряд продовжив допомогу вразливим категоріям внутрішньо переміщеним особам ще на шість місяців. Виплати будуть нараховуватися автоматично, але не всім.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама