1 133 день війни
Особовий склад
916 770
Танки
10 505
Артилерія
25 552
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 462
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,57
41,33
45,35
45,1
В ISW пояснили різницю в підходах до перемир’я в Чорному морі між Україною та Росією
Фото ілюстративне. Джерело: соцмережі

В ISW пояснили різницю в підходах до перемир’я в Чорному морі між Україною та Росією

Українські й американські офіційні особи продовжують обговорювати умови тимчасового припинення вогню щодо операцій у Чорному морі й ударів по енергетичній інфраструктурі. Однак перемир’я ще не повністю кодифіковано.

Такий висновок зробили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).

Міністерство енергетики України повідомило, що Україна та США узгодили список енергетичних об’єктів, по яких Росія повинна припинити удари під час перемир’я в енергетичній інфраструктурі, але українсько-американський перелік суперечить вимогам Росії.

Зокрема, російський список не забороняє удари по українських нафтогазових об’єктах — хоча в Кремлі повідомляли, що режим припинення вогню захищає російські нафтогазові об’єкти від ударів.

"Точні умови припинення вогню в енергетичній інфраструктурі залишаються незрозумілими, оскільки офіційної тристоронньої заяви чи угоди не публікували", — зазначили експерти.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Туреччина, Болгарія, Велика Британія, США, Франція, Румунія та Болгарія можуть виступати потенційними спостерігачами за припиненням вогню, включно з мораторієм на Чорному морі, але додав, що всі сторони проведуть внутрішні та міжнародні консультації щодо "готовності" до проведення моніторингу.

"Кремль використовує переговори зі США про припинення вогню в Чорному морі, щоб перевірити, наскільки Росія може вимагати від Заходу поступок, оскільки виконання морського перемир’я не вимагатиме пом’якшення санкцій", — додали аналітики.

Росія вимагає від Європейського Союзу відновити підключення Російського сільськогосподарського банку ("Россельхозбанка"), одного з найбільших банків Росії, до міжнародної банківської системи SWIFT як передумову для впровадження чорноморського перемир’я з Україною та як перевірку, щоби визначити, чи будуть США виконувати вимоги Росії та заохочувати європейських партнерів підтримати послаблення санкцій.

"Росія використовує процес переговорів про припинення вогню, намагаючись добитися від Заходу поступок, можливо, як тактику, щоб отримати важіль впливу на майбутні переговори та покращити свою економічну ситуацію після трьох років дипломатичної й економічної ізоляції від Заходу", — зробили висновок в Інституті вивчення війни.

Інші ключові висновки ISW

  • Європейські союзники продовжують надавати фінансову та матеріальну підтримку Україні та погодилися розширити обмін розвідданими з Україною.
  • Російські війська готові посилити наступальні операції на декількох ділянках лінії фронту навесні та влітку 2025 року в надії вплинути на поточне припинення вогню та мирні переговори.
  • Росія продовжує націлюватися на цивільну інфраструктуру в Україні на тлі повідомлень про зміну та смертоноснішу російську тактику ударів.
  • Російські війська використовують досконаліші безпілотники дальнього радіуса дії, ускладнюючи операції української протиповітряної оборони та дозволяючи більшій кількості безпілотників проникати через зону ППО України.
  • Нещодавно українські війська просунулися в Бєлгородській області та під Покровськом, а російські — під Куп’янськом, Торецьком і Покровськом.
  • Міністерство оборони Росії оголосило про початок навчань Indra Navy 2025 в Ченнаї (Індія).

Нагадаємо, вчора віце-президент США Джей Ді Венс переконаний, що між Україною та Росією діє енергетичне перемир'я. Таку заяву він зробив навіть після атак на українські об'єкти впродовж останніх декількох днів.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама