1 134 день війни
Особовий склад
918 180
Танки
10 515
Артилерія
25 576
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 505
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
В ISW спрогнозували, чи можливе узгодження умов припинення вогню у найближчі тижні
Фото ілюстративне. Джерело: Генштаб ЗСУ

В ISW спрогнозували, чи можливе узгодження умов припинення вогню у найближчі тижні

Сполучені Штати Америки, Україна та Росія навряд чи зможуть узгодити умови повного припинення вогню впродовж найближчих трьох тижнів. Москва й надалі висуватиме додаткові умови щодо цього.

Такий висновок зробили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War). Вони нагадали заяву президент США Дональда Трампа про "психологічний дедлайн" для Путіна, коли Росія повинна погодитися на угоду про припинення вогню.

"Якщо вважатиму, що Росія обдурює США, я не буду цьому радий", — зазначав американський лідер.

Своєю чергою, президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що під час зустрічі з Трампом він запропонував 20 квітня як потенційний кінцевий термін для "повного припинення" вогню.

"Росія навряд чи погодиться на "повне припинення вогню без будь-яких умов" протягом трьох тижнів, враховуючи те, що Росія вимагала від Заходу певного послаблення санкцій як попередньої умови для тимчасового припинення вогню в Чорному морі", — відреагували на таку ідею аналітики.

Експерти зауважили, що 25 березня Кремль заявив, що не виконуватиме узгоджене припинення вогню в Чорному морі, доки США не знімуть санкції з російського державного сільськогосподарського банку "Россільгоспбанк" та інших фінансових організацій, залучених до міжнародної торгівлі продуктами харчування та добривами.

Аналітики пояснили, що таким чином Росія хоче з’ясувати, чи відповідатимуть США на її вимоги та чи заохочуватимуть європейських партнерів підтримати послаблення санкцій.

Як відомо, під час переговорів в Саудівській Аравії Україна заявила про готовність запровадження 30-денного режиму припинення вогню, за умови, якщо Росія також буде його дотримуватись. Українські й американські офіційні особи продовжували обговорювати умови цих перемир’їв протягом трьох тижнів з 11 березня. На думку експертів, це свідчить про те, що умови припинення вогню ще не повністю унормовані.

"Малоймовірно, що США, Україна та Росія зможуть домовитися про умови повного припинення вогню протягом наступних трьох тижнів", — резюмували в Інституті вивчення війни.

Інші ключові висновки ISW

  • Російські офіційні особи продовжують намагатися підірвати запропоновану американсько-українську угоду з корисних копалин, просуваючи потенційні американсько-російські проекти з видобутку рідкісноземельних елементів.
  • Кремль докладає значних зусиль, аби посіяти розкол між США та Європою.
  • Європейські союзники України продовжують надавати фінансову та військову допомогу Україні.
  • Нещодавно українські війська просунулися під Торецьком, а російські — в Курській і Сумській областях, а також поблизу Куп’янська, Курахового та Великої Новосілки.
  • Росія намагається відновити невелику кількість танків, які залишилися на її складах.

Нагадаємо, 30 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що російська армія продовжує завдавати ударів по території України на тлі пропозиції США про безумовне припинення вогню. Очільник держави наголосив, що російському диктатору Володимиру Путіну байдуже на дипломатію.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама