Цього тижня в Україні спостерігається помітне зниження цін на малину. виробники пов’язують негативну цінову динаміку з ростом пропозиції даної ягоди на ринку.
Про це повідомляють аналітики EastFruit. За даними фахівців, наразі гуртові партії малини продаються за ціною 160-250 грн/кг ($3,83-5,98/кг), що в середньому на 15% нижче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.
"Основною причиною такого стрімкого зниження цін на місцеву малину українські садівники називають збільшення пропозиції цієї ягоди на ринку. Сьогодні майже всі господарства розпочали збирання врожаю цієї ягоди", — йдеться у повідомленні.
Також слід зазначити, що сприятливі погодні умови — тепла та сонячна погода — значно вплинули на швидкість дозрівання ягоди. Це теж повпливало на зростання пропозиції продукту на ринку.
Проте, попри здешевлення, поточні ціни на малину все ще на 90% вищі в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Більшість виробників вважають, що тенденція до зниження цін у цьому сегменті може продовжитися.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що яблука та груші нового врожаю в Україні подорожчають як мінімум на 10-15% порівняно з попереднім сезоном. Це пов’язано з втратою великої частки врожаю навесні.
Додамо, на початку травня співвласник фермерського господарства "Макосад" (Чернівецька область) Владислав Макаренко прогнозував, що 2025 рік в Україні з погляду вегетації садів буде однозначно інший, ніж попередній. Зокрема, за його словами, прогнозується більший урожай яблука.