1 186 день війни
Особовий склад
979 830
Танки
10 852
Артилерія
28 201
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 169
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
336
БпЛА
37 177
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
В Україні можуть повернути ЗНО для випускників шкіл: у Міносвіти пояснили, коли це відбудеться
Фото ілюстративне. Джерело: nus.org.ua

В Україні можуть повернути ЗНО для випускників шкіл: у Міносвіти пояснили, коли це відбудеться

Національний мультипредметний тест (НМТ) наразі в Україні проводитимуть і надалі, поки безпекова ситуація не є стабільною. Однак його вимушено ввели для вступу в університети замість Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). У перспективі планують повернути ЗНО назад.

Про це розповів заступник міністра освіти України Михайло Винницький в інтерв’ю "РБК-Україна".

За його словами, під час війни в Україні НМТ запроваджений винятково через безпекову ситуацію. Однак ЗНО є однозначно кращим інструментом перевірки знань і навчального потенціалу учня, ніж НМТ.

"Але уявімо, що ми збираємо 300 тисяч вступників, які всі в один день будуть писати українську мову. Це просто запрошення ворогу: "бомбіть нас зараз". Це неможливо робити", — зазначив він.

Саме тому НМТ проводиться меншими групами впродовж місяця, фактично півтора місяця, в безпечному середовищі.

"Чи ми хочемо так робити? Очевидно, що ні. Але поки безпекова ситуація така, що вимагає інноваційних рішень. Для нас дуже важливо залишити систему зовнішнього незалежного оцінювання. Воно може бути в різних формах: традиційне ЗНО чи національний мультипредметний тест, який є вимушеним заходом на час воєнного стану", — додав заступник голови МОН.

Він додав, що в регіонах, де безпекова ситуація не дозволяє навчатися очно, студенти й учні надалі продовжать навчання онлайн. До офлайну з вересня повернуться не всі — лише там, де це безпечно.

"Усіх в офлайн з вересня не повернуть. Поки йдуть обстріли, очевидно, ми не можемо повернути в офлайн всіх. У нас немає можливості проводити весь освітній процес в підземеллі", — пояснив Михайло Вининцький.

За його словами, 1 вересня фактично всі заклади, які розташовані не в зоні бойових дій, будуть проводити освітній процес або в змішаному форматі, або в офлайн форматі.

"Це Київ, західна частина України, в змішаному форматі — Одеса та Дніпро. Інші, на жаль, залишаються онлайн", — пояснив він.

Нагадаємо, нещодавно Український центр оцінювання якості освіти повідомив, що всі учасники, які не змогли скласти національний мультипредметний тест під час основної сесії, матимуть ще одну спробу під час додаткової сесії.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама