1 223 день війни
Особовий склад
1 020 010
Танки
10 980
Артилерія
29 718
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 190
Крилаті ракети
3 436
Гелікоптери
340
БпЛА
42 796
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
В Україні зростає ціна на цукор: фахівці пояснили, чому це триватиме й надалі
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

В Україні зростає ціна на цукор: фахівці пояснили, чому це триватиме й надалі

В Україні спостерігається поступове зростання цін на цукор. Зараз середній рівень умовних відпускних цін із заводу коливається в межах 24,60-25,30 гривні за кілограм. Проте очікується й подальший ріст цін.

Про це повідомив сайт Всеукраїнської аграрної ради з посиланням на аналітиків сільськогосподарського кооперативу "Пуск".

За словами експертів, на ринок впливає декілька ключових факторів. По-перше, зростає внутрішній попит, а по-друге, відкрився ринок Європейського Союзу.

"Багато заводів викуповують квоти під європейський ринок. Водночас українські виробники вже адаптувалися до зовнішніх постачань ще до відкриття ЄС — ми експортували продукцію до Туреччини, Камеруну, Кот-д’Івуару, Індонезії й Ізраїлю. Попит із цих країн зберігається, а додатковий інтерес із боку Європи лише посилює ріст цін", — зазначили в "Пуску".

Спеціалісти додали, що також на ціноутворення традиційно впливає сезонний тренд. З початку року та до середини літа спостерігається зростання котирувань.

"Сезонно ми бачимо зростання котирувань зі січня по червень-липень. Враховуючи поточні ринкові фактори, умовні ціни можуть вийти на рівень 27-28 гривні за кілограм із ПДВ", — вважають експерти.

Таким чином, зробили вони висновок, активний експорт і традиційні сезонні чинники створюють передумови для подальшого підвищення вартості українського цукру.

Нагадаємо, декілька днів тому аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі повідомляв, що вартість молока в Україні на початку березня знизилася під впливом скорочення попиту на внутрішньому ринку. Середня ціна була на 25 копійок меншою, ніж місяць тому.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама