Українські природні ресурси є одним із важливих факторів російської військової агресії, який часто залишається поза увагою. Фахівці оцінюють вартість корисних копалин України у приблизно 14,8 трильйона доларів.
Про це повідомив Forbes. Там зазначили, що при цьому понад 70% загальної суми припадають лише на три області — Донецьку, Дніпропетровську та Луганську.
"У загальній вартості корисних копалин 62% забезпечує кам’яне вугілля, 14% — залізна руда, кожен з інших активів — менше 5%. Загальний обсяг корисних копалин — 111 мільярдів тонн", — йдеться в повідомленні.
Загалом, як стверджують спеціалісти, Україна володіє запасами кольорових і рідкоземельних металів, зокрема, берилію, цирконію, танталу, а також комплекс фосфорних рідкоземельних і рідкометальних руд.
Минулого року міністерка економіки Юлія Свириденко на своїй сторінці у Facebook розповідала, що Україна має найбільші в Європі запаси літію, титану та значні поклади інших копалин.
"Ми стимулюємо розвиток стартапів і підприємництва. Індустріальний розвиток України потребуватиме нових технологічних рішень, що у поєднанні з цифровізацією економіки стане стимулом розвитку для IT та R&D секторів. Що потрібно на цьому шляху? Найперше — безпека. Україна має стати членом НАТО та Європейського союзу. Всередині ж країни маємо працювати над дотриманням свобод громадян і бізнесів, сприяти динамічному розвитку економіки й виконати свою домашню роботу — структурні реформи", — зазначала вона.
Літій — один із ключових компонентів для виробництва різних товарів, від смартфонів до винищувачів.
Складність видобутку полягає у тому, щоб зробити копалини придатними до використання — цей процес коштовний, потребує обладнання та кваліфікованих працівників.
За даними канадської фірми з оцінки геополітичних ризиків SecDev, Росія взяла під контроль українські території з покладами енергоресурсів, металів і мінералів, що оцінюють у принаймні 12,4 трильйона доларів.
Нагадаємо, що сьогодні Дональд Трамп заявив, що допомога США може й надалі надходити в Україну в обмін на українські рідкоземельні метали. Також у Вашингтоні працюють над гарантіями для української сторони.