Фото: Telegram-канал Володимира Зеленського

"Ви щодня проявляєте героїзм": Зеленський, Залужний і Наєв привітали бійців з Днем піхоти

Щороку 6 травня в Україні відзначають День піхоти. Це свято було започатковано у 2019 році. В указі, який п'ять років тому підписав президент, йдеться, що це професійне свято встановлено "з метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій". 

Дата відзначення Дня піхоти 6 травня була обрана не просто так. Саме цього дня у 1648 році козаки перемогли в битві біля Жовтих Вод. Битва вважається першою переможною — під проводом Богдана Хмельницького. А ще 6 травня відзначають релігійне свято — День Юрія Змієборця, який був одним із покровителів українського війська.

Українських захисників, які під час війни долають найважчі випробування, небезпеки та труднощі, привітали президент України Володимир Зеленський, головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний та командувач Об’єднаних сил ЗСУ, генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Привітання Зеленського

Очільник держави у Telegram опублікував фото відважних українських героїв та зазначив, що ​воїни під час запеклих боїв з ворогом показують непереможний характер української піхоти.

"Воїни щодня проявляють героїзм, даючи гідну відсіч агресору. Дякую всім вам за мужність! З Днем піхоти!" — йдеться у дописі.

Привітання Залужного

Головномандувач ЗСУ зазначив, що піхота — це основа війська, адже стрілецькі, механізовані, мотопіхотні, гірсько-штурмові підрозділи щоденно, у важких боях, гідно дають відсіч російським загарбникам.

"Ви — приклад стійкості, відваги, братерства та незламності духу. Ви зустрічаєте противника в окопах та на спостережних пунктах. Ви вгризаєтеся в землю на передніх рубежах. Ви зупиняєте наступи ворожої техніки. Ви не маєте страху, бо дивитеся в очі ворогу. Під дощем і снігом, артобстрілами та авіаударами "ви бороните Україну", — вказується у привітанні Валерія Залужного.

Привітання Наєва

Командувач Об’єднаних сил ЗСУ зазначив, що атакувати, боронити, штурмувати та утримувати позиції, перемагати в бою — це вічні, незмінні і почесні завдання піхоти. За його словами, так було з давніх-давен, так є і сьогодні.

"Тільки піхота підсилена артилерією, авіацією, танками та броньованою технікою може знищувати живу силу ворога і досягати бажаної мети. Сила піхоти залежить від сили її вогню. Піхота це маркер, відмітка, де наша територія, а де ворожа. За її спиною – життя та вільна Україна, попереду — ворог, якого треба знищити", — зазначив Наєв у привітанні.

Генерал-лейтенант додав, що у нас одна на всіх Україна й одна на всіх війна, однак ми обов’язково переможемо, і ця перемога також буде одна на всіх.

Нагадаємо, 26 березня в Україні відзначали день Національної гвардії. Він встановлений відповідно до указу президента від 18 березня 2015 року. А 30 квітня в Україні відзначали День прикордонника.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 06.05.2023 13:05