Підтримати проект
Фото: ЗМІ Іспанії
Відправка танків Leopard в Україну: з'явилась офіційна позиція Іспанії
25 СІЧНЯ 2023 16:26
Андрій Романюк
Редактор стрічки новин

Україна отримає німецькі танки Leopard 2 від Іспанії. Країна з Піренейського півострова готова передати Україні важкі танки Leopard 2 після того, як Берлін погодився на їх постачання та заявив, що союзники по НАТО можуть зробити те саме.

Таку заяву зробила міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес, пише Reuters.

Роблес зазначила, що Іспанія діятиме спільно зі своїми західними партнерами, щоб допомогти Україні відбити вторгнення РФ.

"Іспанія готова, у рамках цієї координації, працювати з нашими союзниками, щоб зробити все необхідне, включаючи відправку Leopard 2, навчання використанню цих танків, а також допомогу в їх утриманні", — заявила Роблес.

Також Reuters з посиланням на аналітиків додає, що, Іспанія має 108 танків Leopard 2A4 (які є стандартною моделлю для багатьох європейських країн, і на яких українські танкісти можуть проходити стандартну підготовку).

Згідно наявної інформації, близько половини іспанських танків наразі знаходяться в північноафриканських анклавах Сеута і Мелілья, а 53 танки законсервовані на військовій базі в Сарагосі та потребують переобладнання.

Джерело, інформоване з цим питанням, повідомило Reuters, що Іспанія вже оцінила потреби в капітальному ремонті машин, Німеччина й Україна погодилися з вартістю, яка буде сплачена зі спеціального фонду, і що танки можуть бути приведені в бойову готовність протягом двох місяців.

Видання додає, що танки Leopard можуть бути перевезені суходолом через всю Європу бортовими вантажівками на що може піти близько тижня.

Нагадаємо, уряд Німеччини погодив передачу Україні танків Leopard 2 і дозволяє реекспорт іншим країнам. Йдеться про одну роту танків Leopard 2 (14 одиниць техніки) з власних запасів Німеччини.

Також повідомлялось, що європейські союзники обговорюють спільну передачу Україні загалом 80 основних бойових танків Leopard 2. Деякі з них надійдуть на озброєння ЗСУ вже у березні.

Світ, 25.01.2023 16:26