Фото ілюстративне зі соцмереж

Відстрочка для військовозобов'язаного: в ТЦК пояснили, що для цього потрібно

Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період прописаний у постанові Кабінету міністрів від 16 травня 2024 року №560. Саме цей документ наразі є єдиним актом, який конкретизує механізм розв'язання питання, надається особі відстрочка чи ні.

Про це повідомила служба звʼязків із громадськістю Одеського обласного ТЦК і СП.

Хто вирішує, надавати відстрочку чи ні

Заяви військовозобов’язаних щодо надання відстрочки розглядає спеціальна комісія при районних (міських) ТЦК і СП. Голова комісії — керівник районного (міського) ТЦК чи відокремленого відділу.

Військові додали, що члени комісії — представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров’я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації). Ця комісія перевіряє підстави щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

Якщо є підстави для відстрочки, що робити

Військовозобов’язаний (окрім заброньованих за органами влади) особисто подає на ім'я голови комісії у заяву за формою з постанови Кабміну. До заяви додаються документи (або їх копії), що підтверджують право на відстрочку.

У ТЦК зауважили, що на веб-сторінці постанови є вичерпний перелік документів, які потрібно додати у тому чи іншому випадку — бронювання, опікунство, здобування освіти тощо.

Комісія вивчає отримані заяву та документи, за потреби готує запити до органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.

Які терміни розгляду питання про відстрочку

Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів із дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

Про рішення заявнику повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою не пізніше, ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

Що може відповісти комісія

У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням терміну відстрочки. У разі відмови та наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови, потім особа скеровується на медичний огляд для визначення придатності до військової служби.

У разі втрати (зміни) підстав щодо надання відстрочки комісія може скасувати (змінити) раніше ухвалене нею рішення, про що повідомляється заявнику письмово не пізніше ніж на наступний день після ухвалення рішення. Рішення про відмову можна оскаржити у суді.

Нагадаємо, декілька днів тому стало відомо, що український уряд автоматично продовжив на три місяці відстрочку від мобілізації для деяких громадян. Це стосується тих працівників, які отримали "бронь" від Міністерства економіки.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 05.06.2024 10:38