Фото: скріншот з відео

Військовий кабінет та санкційний режим: головне зі звернення Зеленського (відео)

Президент Володимир Зеленський опублікував традиційне відеозвернення за підсумками 433 дня повномасштабної війни в Україні. Очільник держави розповів про зустріч з командувачами країни, а також про посилення санкційних режимів.

Текст звернення з'явився на сайті президента.

Володимир Зеленський зробив короткий звіт про сьогоднішній день.

Військовий кабінет

"Це особлива робота з ключовими командувачами й тими, хто забезпечує оборону. Зрозуміло, що це закрита робота, її деталі не оприлюднюються. Але так само як і засідання Ставки, військовий кабінет теж працює регулярно для синхронізації наших найбільш важливих оборонних та активних дій", — сказав глава держави.

Санкційний режим

Президент також провів нараду щодо посилення санкційних режимів — як українських, та і спільних із партнерами.

"Уважно стежимо за тим, як держава-терорист намагається обходити санкції, фіксуємо кожен такий напрямок, працюємо разом з партнерами, щоб заблокувати це. Готуємо великий санкційний пакет. Рішення вже незабаром", — додав Зеленський.

Міжнародні заходи

"Третє — міжнародні заходи. Цей травень і наступні місяці будуть доволі активними для України в міжнародній площині. Буде багато переговорної роботи, міжнародні заходи, які посилять нашу оборону. Все опрацьовуємо. Провів сьогодні кілька нарад щодо запланованого на цей тиждень і на найближчий час", — наголосив глава України.

Нарада зі Шмигалем

"Провів нараду з главою уряду Шмигалем. Координація, підготовка рішень. Готуємо концептуальні безпекові рішення для розвитку України, нашої інфраструктури як зараз, так і після війни. Готуємось і до запланованих міжнародних зустрічей щодо відбудови України та відповідних переговорів із партнерами", — заявив Зеленський.

Зустрічі й розмови

Президент зустрівся з делегацією парламенту Португалії на чолі з головою парламенту. Він подякував за підтримку нашої держави й людей. 

"Тематика розмови — доволі широка, але головне все ж це те, що нас обʼєднує… Це безпека для всіх європейців, стабільність, а отже, це подальший розвиток і посилення європейської та євроатлантичної спільноти. В цьому контексті зазначив, яких рішень очікуємо від саміту партнерів у Вільнюсі в липні, саміту НАТО", — сказав Зеленський.

Він також провів розмову з головою Африканського Союзу, Президентом Коморських Островів. 

"Важлива розмова й важливі спільні розуміння. Подякував за підтримку на глобальних майданчиках, зокрема в ООН. Запросив приєднатися до реалізації нашої формули миру й запевнив, що Україна готова бути надійним гарантом продовольчої безпеки. Ми робимо все, щоб ліквідувати будь-яку шкоду від російської агресії як для наших людей, так і для всіх наших партнерів", — додав глава держави.

Подяка воїнам

"Дякую кожному у світі, хто підтримує Україну! Слава всім нашим воїнам, які зараз у бою заради нашої держави, на бойових постах та на бойових завданнях. Особливо відзначу сьогодні воїнів 77-ї окремої аеромобільної та 93-ї окремої механізованої бригад, які обороняють Бахмутський напрямок. Справді результативно! Дякую, хлопці!" — підсумував Зеленський.

Нагадаємо, командувач Сухопутними військами ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський приїхав до українських військових на Бахмутському напрямку. Там він вже ухвалив низку важливих рішень.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 02.05.2023 21:53