Фото: auc.org.ua

Вивезти дітей за кордон стало складніше: в Україні запровадили важливі зміни

Кабінет міністрів України змінив умови виїзду дітей за кордон. Деякі довіреності, оформлені на білому папері, втратили свою дійсність.

Про це повідомила прес-служба ДПСУ.

Зазначається, що нотаріально завірені довіреності на білому папері на виїзд дитини за кордон у супроводі третіх осіб, видані після 23 травня, втрачають свою дійсність.

"Тож якщо ви, для прикладу, маєте подібну довіреність і плануєте відправити свою дитину за кордон на відпочинок та оздоровлення у супроводі третіх осіб — врахуйте, що вказані бланки, які видані після 23 травня є недійсними", — зауважили у ДПСУ.

Як зазначають прикордонники, найбільш актуальною стосовно питання перетинання державного кордону є норма, що передбачає перевірку дійсності довіреностей, які були викладені без використання спеціальних бланків нотаріальних документів на білих аркушах паперу та посвідчені нотаріусом відповідно до законодавства.

"Довіреності, отримані до 23 травня, будуть перевірятися прикордонниками шляхом отримання довідки про підтвердження або спростування посвідчення нотаріусом такої довіреності, що в свою чергу передбачає відмову в перетинанні державного кордону до моменту отримання підтвердження від нотаріуса", — йдеться у повідомленні.

Варто зауважити, що на час запровадження в Україні воєнного стану виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону.

Нагадаємо, Кабінет міністрів під час засідання 6 червня ухвалив постанову, якою передбачається спрощення оформлення паспортів для українців за кордоном. Йдеться про документ "Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152 і від 25 березня 2015 р. №302".

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 14.06.2023 06:35