Військовий розгром чи мирна угода: Axios дізнався дату фінального рішення Ірану
Дональд Трамп. Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

Військовий розгром чи мирна угода: Axios дізнався дату фінального рішення Ірану

Президент США Дональд Трамп прийняв рішення про безстрокове продовження режиму припинення вогню з Іраном, надавши дипломатам додатковий час для розробки мирної угоди. Цей крок став результатом складних переговорів із пакистанськими посередниками та внутрішньої кризи всередині іранського керівництва.

Про це повідомляє Axios.

Трамп прислухався до посередників

Як зазначає видання, рішення про продовження припинення вогню було озвучене у вівторок після наради президента США з командою з національної безпеки. Трамп зазначив, що пішов на цей крок на особисте прохання пакистанської сторони — прем'єр-міністра Шехбаза Шаріфа та командувача військових сил фельдмаршала Асіма Муніра.

"Виходячи з того факту, що уряд Ірану серйозно розколотий... нас попросили відкласти нашу атаку на країну Іран до того часу, поки їхні лідери та представники не зможуть запропонувати єдину пропозицію", — написав Трамп у Truth Social.

За словами американського лідера, режим тиші діятиме до моменту подачі пропозиції та завершення обговорень. Водночас він наказав військовим не знімати морську блокаду портів Ірану та перебувати у повній бойовій готовності до відновлення війни у разі необхідності.

Політичний хаос у Тегерані

Основною причиною затримки переговорів став глибокий внутрішній конфлікт в Ірані. Поки цивільні лідери, включаючи спікера Мохаммеда Багера Галібафа та міністра закордонних справ Аббаса Арагчі, виступають за продовження діалогу, радикальне крило в особі Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) вимагає переходу до військових дій.

"Сторона, що програла, не може ставити умови. Настав час для ініціативи Ірану", — заявив радник з нацбезпеки Махді Мохаммаді, назвавши продовження припинення вогню безглуздим.

Своєю чергою речник збройних сил Ірану запевнив у 100% готовності до відбиття будь-якої атаки, пообіцявши Америці "суворіший урок, ніж раніше". Наразі всі сторони чекають на фінальне рішення Верховного лідера Ірану Моджтаби Хаменеї, яке має бути оприлюднене найближчим часом.

Провал візиту Венса

Через нестабільну ситуацію та початкову відмову Ірану від нового раунду перемовин, запланований візит віцепрезидента США Джей Ді Венса до Ісламабаду було скасовано. Це підкреслює складність ситуації: хоча Трамп і дав дипломатії шанс, він ризикує підірвати власний вплив, демонструючи неготовність до негайного відновлення бойових дій.

Прем'єр-міністр Пакистану висловив сподівання, що другий раунд переговорів в Ісламабаді все ж відбудеться.

"Я щиро сподіваюся, що обидві сторони продовжуватимуть дотримуватися режиму припинення вогню та зможуть укласти всеохопну мирну угоду для остаточного припинення конфлікту", — підсумував Шаріф.

Нагадаємо, Дональд Трамп зібрав силовий блок США у ситуаційній кімнаті через загрозу нової війни з Іраном, яка може спалахнути вже за декілька днів. Сторони вели напружені переговори через посередників, намагаючись уникнути блокування Ормузької протоки та відновлення бойових дій.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X TrueUA - YouTube
Завантажити ще
Реклама