1 246 день війни
Особовий склад
1 045 220
Танки
11 041
Артилерія
30 722
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 199
Крилаті ракети
3 533
Гелікоптери
340
БпЛА
47 552
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
ЄС продовжив безмитний режим для деяких видів української продукції
Юлія Свириденко. Джерело: Facebook

ЄС продовжив безмитний режим для деяких видів української продукції

Європейський Союз продовжив безмитний режим для імпорту української сталі та заліза ще на три роки. Таким чином українські виробники мають можливість експортувати продукцію без квот, мит чи інших обмежень.

Про це повідомила перша віце-прем'єр-міністерка, міністерка економіки України Юлія Свириденко, яка констатувала, що торгівельний безвіз збережеться для української сталі та заліза. 

"ЄС продовжив дію пільгового режиму для імпорту української сталі та заліза ще на три роки — після 6 червня 2025 року. Це означає, що наші виробники зможуть і надалі постачати продукцію до країн ЄС без квот, мит та інших обмежень", — додала міністерка.

За її словами, це дуже вчасне рішення. Адже за роки війни українська металургія — одна з галузей, які зазнали найбільших втрат.

"Частина заводів знищена. Інша — працює на межі. Але вони тримаються та потребують доступу до ринків, щоби зберегти робочі місця, дати валютний виторг країні та працювати для відбудови", — зауважила міністерка.

Вона переконана, що українська продукція потрібна європейському ринку. 2024 року українські експортери поставили до ЄС продукції із заліза та сталі на загальну суму понад 1,8 мільярда доларів (понад 3,4 мільйона тонн). А за перший квартал 2025 року — ще 422 мільйони доларів (майже 800 тисяч тонн).

"Я вдячна нашим партнерам у Європейському Союзі за це рішення. Це підтримка країни, яка захищає європейські цінності ціною людських жертв і втрат для економіки", — наголосила Юлія Свириденко.

Нагадаємо, 10 квітня стало відомо, що угода про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та Європейським Союзом, відома як "транспортний безвіз", продовжена до 31 грудня 2025 року. Це рішення стало можливим завдяки ефективній реалізації угоди, її позитивному впливу на економіку й ефективному моніторингу її виконання.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама