У середу, 12 лютого, очільник Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга взяв участь у багатосторонніх безпекових переговорах. Зустріч відбулась із колегами з Франції, Німеччини, Іспанії, Італії, Польщі, Сполученого Королівства, главою дипломатії Євросоюзу та єврокомісаром з питань оборони, та була присвячена довгостроковій безпеці України та решти Європи.
Про це йдеться на сайті українського відомства. Дипломати, зокрема висловили думки щодо взаємодії європейських союзників із новою адміністрацією США та посилення євроатлантичної безпеки.
Андрій Сибіга висловив вдячність французькому колезі за запрошення та наголосив на необхідності дотримання принципів "нічого про Україну без України" та "нічого про Європу без Європи".
Міністр зауважив, що Київ готовий відігравати важливу роль у зміцнені євроатлантичної безпеки завдяки своєму сильному війську, технологіям, оборонній промисловості та унікальному досвіду.
"Україна мала занадто багато поганих угод у минулому. Будапешт в 1994 році. Бухарест у 2008. Мінськ у 2015. Висновок простий: жодні безпекові домовленості коштом України чи її безпеки не принесуть надійної безпеки євроатлантичній спільноті. Маючи цей негативний досвід за плечима, ми прагнемо натомість гарної угоди, яка принесе стійку безпеку та дійсно справедливий мир. Такого результату можна досягнути лише з позиції сили", — йдеться у заяві Андрія Сибіги.
Посадовець зазначив, "що всеосяжний, справедливий та стійкий мир потребує комплексних гарантій безпеки задля неповторення російської агресії та стримування Росії".
За словами міністра, такий підхід передбачає низку елементів, серед яких масштабний санкційний тиск на Москву, ізоляція та ембарго для країни-агресора, максимальне посилення оборонних спроможностей України, масштабування оборонного виробництва України та Європи, використання військових контингентів партнерів для стримування РФ від повторення агресії та інших складників, які будуть ефективними лише в комплексі.
Союзники за підсумками переговорів підтвердили готовність зберігати та зміцнювати підтримку України, зокрема військову, незалежно від будь-яких обставин.
Також було досягнути домовленостей працювати разом із США заради досягнення всеосяжного, справедливого та стійкого миру в Україні та довгострокової безпеки в Європі.
Міністри закордонних справ Франції, Великої Британії, Іспанії, Італії, Польщі, ФРН, ЄС та України у спільній заяві зазначили, що готові зміцнювати підтримку України.
"Ми віддані її незалежності, суверенітету та територіальній цілісності перед лицем загарбницької війни Росії. Ми поділяємо мету подальшої підтримки України допоки не буде досягнутий справедливий, всеосяжний та стійкий мир. Мир, який гарантує інтереси України та її європейських союзників", — йдеться у заяві посадовців.
Союзники також повідомили, що очікують на обговорення подальшого шляху разом з американськими партнерами.
"Нашими спільними цілями має бути забезпечення позиції сили для України. Україна та Європа мають брати участь у будь-яких переговорах. Україні мають бути надані сильні гарантії безпеки. Справедливий та стійкий мир в Україні є необхідною умовою сильної євроатлантичної безпеки", — зазначили європейські міністри.
Європейські посадовці також нагадали, що безпека європейського континенту є їхньою спільною відповідальністю, тому вони "спільно працюють задля посилення колективних оборонних спроможностей".
Нагадаємо, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп дав прес-конференцію в Овальному кабінеті. На зустрічі з журналістами він озвучив свою думку щодо членства України в НАТО, повернення Києвом територій до кордонів 2014 року, а також анонсував зустріч із російським диктатором Володимиром Путіним. Крім того, Трамп не виключив свого візиту в Україну в найближчому майбутньому.