Європейський Союз "затаїв подих" і чекає на результати виборів у США, після чого його позиція щодо подальшої допомоги Україні проясниться.
Про це високопосадовець Євросоюзу на умовах анонімності розповів журналістам на брифінгу у Брюсселі у вівторок, 5 листопада, пише DW.
Як зазначає джерело, Євросоюз сподівається, що позиція Сполучених Штатів у цьому питанні також буде чіткою. У разі перемоги кандидата в президенти від республіканців Дональда Трампа та його потенційного рішення припинити надавати допомогу Україні, яка відбиває російську військову агресію, "лінія ЄС залишиться незмінною — підтримувати Україну". "Але чи всі 27 членів Євросоюзу продовжуватимуть цю лінію — інше питання", — зазначив чиновник.
Він нагадав, що з початку повномасштабного російського вторгнення ЄС вдавалося зберегти єдність у цьому питанні, проте одностайності у блоці немає. Йдеться, зокрема, про Угорщину, яка блокує рішення Євросоюзу щодо надання допомоги Києву та виступає з різними односторонніми ініціативами, не погодженими із Брюсселем та іншими країнами ЄС.
Тим часом саме Угорщина як країна, що головує у поточному півріччі у Раді ЄС держава 7 листопада проводить саміт Європейської політичної спільноти, куди запрошено українське керівництво. Високопосадовець у Брюсселі підкреслив, що тема війни в Україні буде однією з головних на зустрічі, оскільки "важливо зберігати її в центрі уваги", особливо коли весь континент збирається разом.
Якщо у Вашингтоні вирішать більше не підтримувати Київ, це не обов'язково означатиме, що Європа піде тим самим шляхом, — навпаки, вона може вирішити збільшити свою допомогу, вважають у Брюсселі. Навіть якщо США, як деякі припускають, почнуть розмовляти з Росією через голову українців, "не впевнений, що це переконає інших робити те саме", сказав високопосадовець.
Поки що в тому, що стосується "плану перемоги" президента України Володимира Зеленського, представленого ним у жовтні в столиці ЄС та штаб-квартирі НАТО, лідери країн Євросоюзу "виявляють обережність", повідомив його представник.
Саміт Європейського політичної спільноти проводитиметься вп'яте. У ЄС цей формат вважають важливим, оскільки він дозволяє представникам європейських держав зустрічатися одна з одною не лише в рамках ООН та НАТО, а також спілкуватися у менш офіційній обстановці та проводити двосторонні зустрічі.
Як відомо, президентські вибори у США проходять 5 листопада. Головна боротьба точиться між кандидатом від Республіканської партії Дональдом Трампом і кандидаткою від демократів Камалою Гарріс.
Нагадаємо, що кандидат у віце-президенти США від Республіканської партії Джей Ді Венс заявив, що Україна повинна відмовитися від своїх територій, щоби закінчити війну з Росією. Його вважають одним із найближчих соратників Дональда Трампа.
Раніше керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що жоден із кандидатів на посаду президента Сполучених Штатів Америки не хоче перемоги російського диктатора Володимира Путіна у війні. Саме тому Україна не боїться того, що гіпотетично Дональд Трамп знову стане президентом.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими