Якщо переговори у Стамбулі не відбудуться, то це означатиме, що Росія не зацікавлена у завершенні війни. Тоді Захід має ухвалити найпотужніший пакет санкцій і перейти до рішучих дій стосовно агресора.
Про це Володимир Зеленський повідомив під час спілкування з медіа.
"Усе зайшло вже доволі глибоко в питаннях припинення вогню. Україна підтримала всі сигнали, всі пропозиції, будь-які моменти, які запропоновані тими чи іншими сторонами, країнами, США, країнами Європи тощо", — зазначив він.
За його словами, Україна продемонструвала абсолютний конструктивізм і чітко показала, що вона хоче закінчення війни. Наступний крок — за Росією.
"Вважаю, що неприїзд Путіна, а знову ігри, — це фінальна точка його демонстрації, що вони не готові до закінчення війни. А це означає, що всі обіцянки, тверезі та чіткі обіцянки США, Європи, лідерів інших країн мають виконуватися. Інакше ви не змусите Росію до кроків, до того чи іншого формату деескалації", — акцентував український президент.
Зеленський наголосив, що очікує на сильний пакет санкцій від США проти Росії, якщо перемовини у Стамбулі не відбудуться через небажання російського диктатора Володимира Путіна.
"І це вже санкції не за агресію, не за окупацію тощо. Тобто компромісів уже й так мільйон. Санкції за те, що вони не хочуть навіть припинення вогню. Це має бути найсильніший пакет санкцій. Бо це є воля до закінчення війни. Або ні. Тобто це чіткий сигнал, що вони не хочуть і не збираються закінчувати війну. Або навпаки — вони продемонструють, що вони не тільки з ядерною зброєю серйозні, але й без неї на щось спроможні", — додав він.
Також Зеленський очікує сильний пакет санкцій проти Росії й від Європи. І якщо Європа до свого пакета може додати сильні кроки США, Україна буде дуже вдячна. Він наголосив, що це важливо не просто заради нового пакета санкцій, а заради дійсно сильних заходів, які впливатимуть на економіку Росії.
До того ж Зеленський додав, що указ про неможливість переговорів із російським диктатором Володимиром Путіним не поширюється на президента України. Тому діалог можливий.
За його словами, чутки про те, що він не може вести переговори з російським диктатором Володимиром Путіним через відповідний указ, — це наративи Росії. Президент пояснив, що такий указ він підписав у той час, коли Україна отримала багато ультиматумів від Путіна.
"Це розпочалося з того, як люди Медведчука представляли інтереси Путіна, говорячи безпосередньо зі мною, телефоном, у найскладніший момент, коли ми були в блокаді, говорили про те, як треба здавати Україну, території тощо, як куди мені треба тікати, інакше що мене не буде, моєї сім'ї", — уточнив він.
Президент України розповів, що саме всі ці люди говорили з Путіним і намагалися представляти інтереси України. І тому, щоби не відбувалося сепаратизму, він підписав такий указ.
Зеленський уточнив, що своїм указом він фактично підтвердив те, про що й так ідеться в Конституції, — ніхто, крім президента, не може вести переговори щодо суверенітету та територіальної цілісності України з лідером Росії й інших країн.
"Тому наратив Путіна, що я повинен щось там скасувати, — це наратив винятково Росії. Я собі не можу і нічого не забороняю", — підсумував Володимир Зеленський.
Нагадаємо, раніше український президент запевнив, що в четвер, 15 травня, перебуватиме з візитом у Туреччині. Зокрема, він відвідає Анкару, де планує зустрітися з турецьким президентом Реджепом Тайїпом Ердоганом.