Фото ілюстративне. Джерело: Facebook

Журналісти дізналися подробиці 12-го пакета антиросійських санкцій

Євросоюз планує заборонити експорт верстатів і деталей машин, які Росія може використовувати для виробництва зброї. Зокрема, під обмеження можуть потрапити алмази й інше.

Про це повідомив Bloomberg. Згідно з документами, які потрапили в розпорядження медійників, 12 пакет санкцій ЄС проти Росії також може містити заборону на експорт алмазів і заходи щодо посилення контролю за дотриманням верхньої межі цін на російську нафту.

Цього тижня країни-члени ЄС розглянуть усі пропозиції щодо обмежень, у зв'язку з чим вони можуть змінюватися до того, як їх схвалять.

За інформацією видання, Росія імпортує частину обладнання, зокрема, зварювальні апарати та системи числового програмного керування з Європи та використовує їх для виробництва боєприпасів.

Зараз змагання за джерела постачання боєприпасів набуло вирішального значення, оскільки Україна готується до тривалої війни. Росія змогла підтримати своє виробництво боєприпасів, тоді як союзники Києва ризикують не виконати зобов'язання щодо надання Україні артилерійських снарядів.

Новий пакет санкцій націлять проти здатності Росії обходити санкції та годувати свою військову машину. Зокрема, йдеться й про скорочення джерел доходів країни-терориста.

Серед інших товарів, які Росія використовує у війні проти України, є хімікати, літієві батареї, термостати, а також двигуни та сервомотори для безпілотних літальних апаратів. Пакет обмежень включатиме заборону на діаманти з 1 січня, а також поетапне введення непрямої заборони на імпорт російських діамантів, оброблених у третіх країнах.

У рамках заходів із забезпечення дотримання верхньої межі ціни на російську нафту, яка становить 60 доларів за барель, Євросоюз пропонує наступні кроки:

  • запровадити вимогу, яка передбачає включення деталей про витрати в сертифікати, йдеться про страхування та фрахт, це допоможе обійти спроби фальсифікації сертифікатів або маскування реальної вартості російської нафти;
  • посилити обмін інформацією для виявлення суден, які вдаються до приховування походження або призначення продукту;
  • запровадити систему повідомлень, яка вимагатиме дозволу на продаж або експорт використаних танкерів і суден, як спосіб обмежити можливості Росії розвивати так званий тіньовий флот суден.

"Російська нафта зараз торгується значно вище верхньої межі в 60 доларів за барель, яку ЄС та інші країни G7 встановили в грудні минулого року. Цей поріг значною мірою обходиться шляхом використання величезного тіньового флоту танкерів, який Москва накопичила, а це означає, що їй не потрібно використовувати західні кораблі, страхування або інші послуги, які заборонені для вантажів, що коштують понад 60 доларів", — пояснили аналітики видання.

Зокрема пропозиції містять обмеження на імпорт:

  • скрапленого пропану;
  • чавуну та шпігату;
  • мідних дротів;
  • алюмінієвих дротів;
  • фольги;
  • труб і трубок.

Якщо пропозиції схвалять, до списку суб'єктів, торгівля з якими обмежена, додадуть понад 30 компаній.

В Євросоюзі також пропонують:

  • заборонити росіянам обіймати посади в європейських компаніях, які надають послуги гаманців, рахунків і зберігання криптоактивів;
  • заборонити надання ліцензій на програмне забезпечення для управління підприємствами та програмне забезпечення для промислового дизайну та виробництва;
  • вимагати від фірм в Європі, які належать або контролюються росіянами або російськими юридичними особами, отримувати дозвіл на переказ коштів за межі союзу;
  • запровадити вимогу, яка змушуватиме експортерів включати до своїх контрактів пункти про заборону реекспорту до Росії певних товарів.

Нагадаємо, що, згідно з новими планами Євросоюзу, Данії доручать перевіряти та потенційно блокувати російські судна, що проходять через її води. Через Балтійське море транспортується близько 60% російського морського експорту нафти.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 15.11.2023 13:58