Реджеп Тайїп Ердоган. Джерело: росЗМІ

Альянс за межами Заходу: Туреччина зробила заявку на приєднання до БРІКС, — ЗМІ

Безрезультатна спроба приєднатися до Європейського Союзу та розбіжності з членами НАТО стосовно зв'язків із Росією спричинилися до того, що декілька місяців тому Туреччина подала заявку на приєднання до БРІКС.

Таку інформацію оприлюднило видання Bloomberg, журналісти якого посилаються на "джерела, обізнані зі ситуацією". Вони зазначили, що Туреччина офіційно попросила приєднатися до групи країн БРІКС, оскільки вона прагне зміцнити свій глобальний вплив і намагається побудувати альянси за межами Заходу.

За словами джерел, які спілкувалися з медійниками на умовах анонімності, адміністрація президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана вважає, що геополітичний центр тяжіння залежить від розвинутих економік. Тому країна прагне розвивати зв’язки з усіма країнами світу, водночас виконуючи свої зобов’язання як ключового члена НАТО.

Співрозмовники журналістів також додали, що Туреччина подала заявку на приєднання до БРІКС декілька місяців тому, бо розчарована через відсутність прогресу в її багаторічній спробі приєднатися до Євросоюзу. Заявка також є частково результатом розбіжностей з іншими членами НАТО після того, як Туреччина підтримувала тісні зв’язки з Росією після її вторгнення в Україну 2022 року.

Міністерство закордонних справ і президент Туреччини відмовилися від коментарів для Bloomberg.

Що таке група БРІКС

BRICS (Brazil, Russia, India, China, South Africa — Бразилія, Росія, Індія, Китай, Південна Африка) — міждержавне об'єднання, яке утворили ці п'ять країн 2006 року, щоправда, ПАР приєдналася пізніше.

Відбулися вже дві хвилі розширення цієї групи. 2011 року до початкового складу приєдналася якраз Південна Африка. У серпні 2023 року до об'єднання запросили шість нових членів, зокрема, Аргентину, але наприкінці грудня вона відмовилася від вступу. П'ять нових членів — Єгипет, Іран, Об'єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія й Ефіопія — розпочали повноцінну роботу в БРІКС із 1 січня.

Нагадаємо, на початку серпня перша віце-прем'єр-міністерка України Юлія Свириденко повідомляла, що Туреччина ратифікувала угоду про вільну торгівлю з Україною. Основні сфери співпраці — чорна металургія, машинобудування, енергетика, автомобілебудування та зерно.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 02.09.2024 18:06