Фото: росЗМІ

Атака дронів на Москву: в ISW пояснили, чому Путін применшує значення цих ударів

Російська Федерація намагається не розкривати обмежені можливості РФ для помсти Україні, якій Кремль приписує відповідальність за наліт безпілотників. Саме тому диктатор Володимир Путін хоче применшити значення атаки дронів на Москву 30 травня.

Про це пишуть аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

У Росії заявляють, що 30 травня Україна завдала серії ударів БпЛА по столиці РФ, оскільки їхні війська знову атакували Україну безпілотниками Shahed.

Міноборони РФ звинуватило нашу державу в атаці Москви за допомогою восьми безпілотників вранці 30 травня. Вони запевняють, що п'ять дронів вони збили, а ще три — придушили за допомогою систем радіоелектронної боротьби.

Своєю чергою російський пропагандист Володимир Соловйов заявив, що Україна запустила 32 безпілотники, деякі з яких були націлені на престижний район Рубльовки у Московській області.

Одне з незалежних російських видань повідомляє, що безпілотник завдав ударів переважно по районах біля резиденції Путіна в Ново-Огарьово та інших елітних районах Московської області.

Водночас мер Москви Сергій Собянін заявив, що кілька будівель у Москві зазнали незначних пошкоджень, а російські джерела показали кадри невеликого вибуху в районі Нова Москва.

Російський "військкор" стверджував, що безпілотники, що літають над Москвою, нагадують українські ударні безпілотники.

На відео із геолокацією видно, як російські сили збивають безпілотники, ідентифіковані як українські за даними OSINT, у кількох різних районах Москви та Московської області.

Цікаво, що радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк заперечував, що наша країна була безпосередньо причетна до удару БпЛА, але спрогнозував, що в майбутньому кількість таких атак може збільшитись.

Армія РФ не здатна запобігти масованим ударам по Москві

Аналітики Інституту вивчення війни наголошують, що нещодавні скарги російських блогерів на передбачувану відсутність ескалації з боку РФ у відповідь на рейд у Бєлгородській області та наліт дронів у Московській області "не роблять заслуги" окупантам у безпрецедентному масштабі їхньої повітряної кампанії проти Києва.

Також чимало блогерів та персон, у тому числі колишній російський офіцер Ігор Гіркін і засновник ПВК "Вагнера" Євген Пригожин, неодноразово скаржилися на відсутність повномасштабної загальної та економічної мобілізації у РФ, що, за їх словами, є єдиним можливим заходом, здатним задовольнити широкий протест в інформаційному просторі.

За даними ISW, лідер Кремля Володимир Путін намагається применшити значення атаки безпілотників на столицю РФ, щоб "не розкривати обмежені можливості, які він має, щоб помститися Україні".

Путін заявив, що російські війська нібито завдали удару по штаб-квартирі української військової розвідки "два-три дні тому", і що його армія продовжує реагувати на "війну України проти Донбасу", завдаючи ударів по українській "військовій інфраструктурі".

Диктатор натякнув, що удар БпЛА по Москві був відповіддю Києва на російські удари.

Зазначається, що акцент Путіна на минулих і поточних ракетних ударах, ймовірно, є спробою показати, що Росія вже активно вживає заходів у відповідь і їй не потрібно реагувати "на подальші українські провокації", вважають експерти.

"Путін послідовно реагував на справжні та передбачувані дії України, віддаючи накази про масовані ракетні та безпілотні кампанії, ймовірно, через нездатність російських військ домогтися будь-яких вирішальних результатів на полі бою", — пишуть експерти.

Ключові висновки

  • Атака безпілотників на Москву викликала неоднозначну реакцію у російському інформаційному просторі.
  • Міноборони РФ, ймовірно, намагається приховати високі втрати Росії в Україні, штучно роздмухуючи українські втрати у війні.
  • Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель заявив, що РФ не піде на переговори, намагаючись виграти війну.
  • Війська РФ провели обмежені наземні атаки на північний схід від Куп'янська і на північний захід від Сватового, а російські джерела стверджували, що Росармія завдала наземного удару на південь від Кремінної.
  • Темп російських та українських наступальних операцій на Бахмутському напрямку станом на 30 травня залишається низьким.
  • Війська РФ просунулися незначно на тлі наземних атак, що продовжуються, на лінії Авдіївка - Донецьк.
  • Війська РФ не проводили підтверджених наземних атак на південному напрямку.
  • Російські офіційні особи створюють місцеві програми підтримки ветеранів, які, ймовірно, спрямовані на рекламу переваг військової служби РФ.
  • Російська окупаційна "влада" продовжує депортувати українських дітей у РФ під приводом нібито надання педіатричної допомоги.

Що відомо про атаку дронів

У вівторок, 30 травня, Москву та Підмосков'я масово атакували безпілотні літальні апарати. У Московській області вранці було чутно вибухи, працювала ППО, дрони врізалися в багатоповерхівки столиці РФ. У Міноборони Росії назвали Україну винною в "терористичній атаці безпілотними літальними апаратами по об'єктах у Москві".

У Шойгу заявили, що в "атаці було задіяно вісім безпілотних літальних апаратів літакового типу". Пропагандисти ж стверджують, що дронів було не менше трьох десятків. 

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк відреагував на ранішню атаку дронами в Москві. Він відкинув причетність до цієї події України й заявив, що "російські дрони хочуть повернутися до своїх творців".

Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm заявила, що до атаки причетні росіяни, які борються з путінським режимом й постійно перебувають у Російській Федерації.

Нагадаємо, речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат теж прокоментував атаку дронів. Він вважає, що ця атака стала наслідком внутрішніх проблем у Росії.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 31.05.2023 07:21